FikeCZ

Přestup z Gymnazia na střední školu??

Zdravím..Jsem na 8 letem gymnaziu( momentalně kvinta) ale chtěl bych přestoupit na středni školu :Maséra …Pokud sem to pochopil dobře,stačilo by abych udělal jenom rozdilové zkoušky a oni by mne dali do prvaku nebo už do druhaku?..sem z toho tedka uplně zmateny,přihlašku sem nestihl podat,doufam že bude druhej termin :/
Doplňuji:
www.ss-ostrava.cz
Normalně požaduji Matiku a Češtinu
Jenže pokud přestupuju tak jenom odborné předměty..to znamena že nemusim zkoušky dělat?..blbost?

Nejlepší odpověď
ManInBlack

Do prváku.

Další odpovědi
anonym

U přestupu je to trochu jinak. Škola by po Tobě neměla požadovat klasickou přihlášku ke studiu. Jedná se o přestup a budeš muset absolvovat rozdílové zkoušky. Pokud bys odborné předměty zvládl, tak bys mohl být přijat do stejného ročníku střední školy, v němž jsi nyní. Jsi-li v kvintě na osmiletém gymnáziu, tak jsi vlastně v prvním ročníku střední školy. Bude tedy na Tvých výsledcích záležet, zda budeš moci dokončit první ročník, nebo zda nastoupíš na zdravotní školu a budeš ji studovat od září, opět jako student 1. ročníku. Takže radím sehnat si zavčas učebnice a „našrotit“ všechno, co po Tobě budou chtít.