hanako

Je možné z 9.třídy přestoupit do kvinty osmiletého gymplu?

Jsem v 9.třídě a chtěla bych od příštího roku přestoupit na osmileté gymnázium.Samoz­řejmě že ne do primy (6.třída ZŠ) ale do kvinty (1.ročník SŠ).Právě že to gymnázium je jen osmileté.Na čtyřleté nechci (horší kolektiv i způsob studia).Právě v kvartě (9.třída ZŠ) se vždy najde někdo kdo odejde na SOŠ.Tímpádem se uvolní místo.Je v mém případě možnost rozdílovek nebo přijímaček?I když pochybuju že by si EXTRA pro mě dali velkou práci s vytvořením příkladů z osmičky a devítky.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Moc ráda uvítám jakoukoli radu,protože to spěchá.Děkuji!

Nejlepší odpověď
Fyzik

No, myslím, že je problém v tom, že gymnázium postupuje někde o trochu rychleji, a tak bys musela lecco dohánět. Na mém gymnáziu se začínalo v sekundě s chemií, v tercii s němčinou, angličtina tam byla na vyšší úrovni a tak. Počet studentů se u nás neřešil, primánů bylo vždy třicet, ale v oktávě bylo někde 33, jindy 24, podle úmrtnosti.

Další odpovědi
LůcaDůcaPůca

No pokud by někdo oděšel tak by to asi šlo ale nevím. Na naší škole se to po domluvě s ředitelkou tak udělalo ale ta holka pak propadla a to měla samí 1. protože je tam jiná rychlost učiva, např o rok dříve chemie a všechno je rychlejší takže bys musela fakt makat ale asi by to šlo :)
Doplňuji:
a ty přijímačky by jsi asi nedělala ale protože bys byla třeba jediná a neni to souboj kdo se tam dostane a kdo ne. A jestli bys měla na vysvědčení v pop¨loletí samí 1 tak se přijímačky nikdy nedělaj

Lucijej

Když v té třídě budou mít volné místo, tak tě vezmou. Ale určitě proběhne nějaké to přijímací řízení, když ne vyloženě test, tak alespoň pohovor.