Majori

Vezmou mě na IT střední školu?

Ahoj ,chtěl jsem se zeptat ,jestli mě vezmou na IT střední školu s průměrem 2,31 a s 5 z Algebry. Na algebru máme přísnou učitelku a mě algebra vůbec nejde :/.

Nepřivřou oko ,kvůli tomu že chodím na Gymnázium?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ano

Dle novelizace zásad přijímacího řízení z r. 2008 lze při průměru 1,5 – 2,5 přijmout na střední školy i bez přijímacích zkoušek (pokud si to jmenovitá škola stanoví). – viz odkaz ve zdroji.
Sice máme více škol, než studentů, takže se projevuje jistá konkurenční benevolence a školy se o uchazeče přetahují, ale matematický předmět s hodnocením 5 – odpovídá slovnímu „neprospěl“ (čili, de facto propadl).

ad Alesh – víceletá gymnazia zajišťují i základní vzdělání I. a II. stupně.
S jistou nadsázkou by se dalo říci, že soukromé školy za prachy přijmou téměř každého, ale s 5, bych možná zvažoval dotáhnout gympl do maturity a pak zkusit nějakou nástavbu, s maturitou se už snáze doplňuje odborné vzdělání.
To, že gymnazia bývají obecně náročnější, nemá na výsledné hodnocení zásadní vliv, naopak se očekává vyšší úroveň od absolventů a má-li někdo 5, asi by byl slabší i na klasické ZŠ.
P.S. Pro dobré a úspěšné programátory by měla být matika královskou disciplínou. Ti, co nemají technické a matematické nadání obvykle směřují na humanitní obory.
Doplňuji:
Z praxe se potvrzuje, že i řadový absolvent matfyzu je daleko kvalitnější "ajťák, než ten co prolezl, byť IT školu, ale s odřenýma ušima.

Zdroj: http://www.msmt­.cz/vzdelavani/k-novemu-zpusobu-prijimaciho-rizeni-rijen-2008?highlightWor­ds=stupnice+zn%C3%A1m­ek

Další odpovědi
anonym

Ano

Přijetí je jen první krok, spíš se zamysli, zda se na škole udržíš! Pochybuji, že by paní učitelka byla přísná jen na tebe. Předpokládám, že celá třída
z algebry nepropadá i když máte stejnou paní učitelku. Nesnaž se tvrdit, že bys nebyl schopen zvýšeným úsilím hodnocení z algebry vylepšit.

Alesh

Ano

Těžko říct, mistře! 🙂 Záleží, jaká mají kritéria. To si ale musíš zjistit přímo na té škole. Je problém prolézt jejich stránky nebo případně napsat do té školy mail?
Jinak ty teď chodíš na gympl (= střední škola) a pak chceš jít znovu na jinou střední školu? Tomu trochu nerozumím.

nikolqa.o

Ano

Já studuji IT obor. Měla jsem průměr 1,7, tak že to bylo celkem bez problémů, ale musím říct, že jsem nikdyna ZŠ neměla s matikou problém a hned v prvním ročníku na SŠ jsem z matematiky propadala a nebyla jsem jediná. Nakonec se mi poslední písemku před vysvědčením povedlo napsat za 2, tak že mě to zachránilo, ale 3 lidi on nás ze třídy dělali opravky. Ten jeden propad, opakoval ročník a teď přestupuje na elektrikáře, protože opět propadá ( základní školu prošel s 4 ).

Tak že by si měl popřemýšlet, jestli to tam zvládneš a nebo zvolíš jiný obor. V informatice je matematika opravdu potřeba, bez té se nehneš dál hlavně v programování.

annas

Ad Alesh. Bod jsem vám dala za první část odpovědi, protože je pravda, že teď na dotaz o přijetí neodpoví ani sám ředitel školy. Nižší nároky na přijetí mají soukromé školy, ale za studium se platí. Výsledky známek a prvním ročníku také ovlivní přechod ze základní školy (nižšího gymnázia). Zvažte, zda se cítíte na to, abyste studium zvládl.

Vyhláška je jedna věc, ale skutečnost druhá. Záleží na tom, kolik může škola přijat žáků, jaký bude počet zájemců, jejich prospěch a zda budou skládat přijímací zkoušky.