snarkon

Poradíte, zda je možný přestup na jinou školu SŠ?

Jsem ve třetím ročníku a dělám opravné zkoušky v srpnu, kdybych to náhodou neudělal, lze jít na jinou školu např. podobného oboru do 4 ročníku ?Díky

Nejlepší odpověď
annas

Pokud nesložíte opravné zkoušky, ukončil jste jen 1. a 2. ročník. Můžete tedy požádat o opakování 3. ročníku.

Přestup na jinou musí schválit ředitel školy nové. Zřejmě byste musel složit rozdílové zkoušky z rozdílných předmětů. Do 4. ročníku nemůžete postoupit.

Nejlepším řešením je dohodnout se třídním učitelem a ředitelem stávající školy, kteří doporučí, co je pro vás vhodné. Pokud jste nezletilý, tak samozřejmě rodiče.

Další odpovědi
gecco

Ne…
Neuděláš-li opravky, nebudeš mít ukončen 3. ročník – do 4. nastoupit nemůžeš…
___
A kromě toho – o přestupu rozhoduje ředitel školy, na niž chceš přestoupit (a ten i stanoví podmínky přestupu) – na přestup nemáš automatický nárok, takže pro zjištění konkrétních možností musíš oslovit právě ředitele školy, na niž bys (teoreticky) chtěl přestoupit.