Ivanasdasdas

Nejlepší obchodní akademie?

Dobrý den,
poraĎte prosím ohledně SŠ kterou si mám vybrat.

Mám zájem o:

  • vytváření firm
  • dojednávání obchodu mezi státy

Pokud vim, to umožňují OBCHODNÍ AKADEMIE.Teď bych prosil o radu…

Chci:

  • jelikož jsem dost chytrý (ø 1,13),chci školu, co nejvíc naučí (užitečného, ne hovadiny)
  • školu blízko KFC/McDonalds/ka­várna

Žadam hlavně lidí, kteři už ukončili tenhle obor (+výšku),a kteři už pracují.

PS: Prosím vysvětlit proč doporučujete přesně tuhle školu.
Moc děkuji
Doplňuji:
V Praze prosím.

Nejlepší odpověď
chelty

V Ostravě Porubě máme jednu vyhovovat by ti mohla. Já na ní nechodím ale znám pár lidí co jsou tam spokojení. Mimochodem průměr nevypovída že seš chytrý. A podle toho McD soudím že to nebude tak slavné.

/edit
aspoň že tě napadlo napsat že seš z Prahy bludišťák pro tebe ;D

Další odpovědi
Natee

Vybíráš si školu podle toho, jestli je blízko Mac Donaldu? Ty si umíš vybrat.

WeeBear

Pokud jsi tak chytrý, jak si myslíš, tak si zvládneš sehnat informace o tom, kde najdeš v Praze Obchodní akademii, ne?

Blízko KFC, nebo Mekáče? Kvůli toho se dneska školy vybírají? To jsem asi hodně pozadu, když u školy nic takového nemám, co?

Každopádně bych nedoporučovala Obchodní akademii. Pokud plánuješ vlastní podnikání na živnostenský list, tak ještě možná, ale pokud neplánuješ VŠ, tak mi to přijde dost bez zaměření – aspoň u nás v kraji zůstávají nejvíce na ÚP absolventi Obchodní akademie, jelikož nemají konkrétní zaměření. Pokud VŠ neplánuješ, podívala bych se směrem k přímému zaměření na ekonomiku. Pokud však VŠ plánuješ, tak na OA klidně jdi, popřípadně můžeš ještě volit gymnázium, možností je spousta, nemyslíš?

Pokud se chceš věnovat dojednávání obchodů mezi státy, tak by nebylo ani od věci se zaměřit na jazyky, aspoň mít základní znalosti z více jazyků, resp. bych si vybrala na Tvém místě školu, která učí alespoň dva cizí jazyky.

Toť můj názor z mého hlediska na Tvou situaci a Tvé cíle. Každopádně hodně štěstí.

venkovan

V Praze tyto bufety máš na každém rohu. Tak si nedělej problémy, že umřeš pro nedostatek vhodného jídla.
A protože jsi chytrý, tak určitě víš, že co tě nenaučí škola, musíš se naučit sám. Respektive k té tvé naplánované kariéře ti škola může dát jen základní návod a základní vědomosti. Ty potom musíš sám si neustále rozšiřovat.
Nicméně – šel bych na gymnázium a potom na vysokou, nějaký ekonomický obor. Obchodní akademie je odborná střední škola – potom stejně je třeba vysoká (bakalář). A na vysokou zpravidla lépe připraví gympl.