Krabice1

Poradíte, zda si vybrat obor ekonomické lyceum, nebo obchodní akademii? Jsem přijata na oba obory.

Ekonomické lyceum vs obchodní akademie

Dobrý den dostala jsem se na obchodní akademii a na ekonomické lyceum. Co bych si podle vás měla vybrat?

Nejlepší odpověď
annas

Rozhodnutí je na vás.

Záleží na tom, co máte po maturitě v plánu. OA se zaměřuje víc na ekonomické předměyt – přímo pro praxi.

Lyceum nabízí víc všeobecně vzdělávacích předmětů. Velká pozornost je věnována výuce matematiky a jazyků, naučíte se používat ií prostředky informačních a komunikačních technologií.

Z OA i lycea můžete pokračovat na VŠ, záleží na oboru,, přijímaícch zkouškách, protože jinak se musíte některé předměty doučit.

Srovnejte si předměty.

Učební plán lycea

https://www.o­adusni.cz/pro-zajemce-o-studium/obory/e­konomicke-lyceum/

Učební plán OA
https://www.in­foabsolvent.cz/O­bory/UcebniPlan/6341M02­/Obchodni-akademie

Další odpovědi
Drap

To co se ti více líbí. Nikdo přece nemůže rozhodovat za tebe, aniž by tě znal.