orestez

Co znamená, že práce je vhodná pro absolventy?

A ještě tam slibují kariérní růst.

Nejlepší odpověď
Alesh

že si tě ohnou podle svých představ 🙂

Další odpovědi
Muffz

Není potřeba praxe, v absolventském věku má člověk dobře rozvinuté schopnosti na to se rychle učit, proto při zaměření na danou problematiku ji dokáže řešit a rozvíjet. Proto i ten kariérní růst.

Znám pár firem, které při zavádění nových projektů s novými technologiemi nabírají vyloženě lidi bez praxe v daném oboru, protože na věci nahlíží úplně jiným, inovativním způsobem. Nejsou zahlceni informacemi o jiném procesu a v tom svém se stanou experty poměrně rychle.

ivzez

Většinou to znamená práci za minimální (případně zaručenou minimální)
mzdu bez možnosti dalšího postupu.

Někdy to může znamenat, že si absolventa chtějí
zapracovat sami, ale to nebývá příliš časté.

Klaproth

Práce je nenáročná a zvládne jí i pracovník bez praxe.

dubraro

Že je mizerně placená.

anonym

že si tě zaučí. Na základě studijních úspěchů předpokládají, že jsi zvyklý efektivně vstřebávat nové informace. Nečekají sice žádnou praxi, ale ty nečekej kdoví jak dobré platové ohodnocení. Většinou tihle ohýbači absolventů jsou ochotni na mzdách vydávat jen naprosté minimum. Smyslem je získat dočasně velmi schopnou naivní pracovní silu za velmi skromný peníz. Očekává se, že s rostoucí praxí si řekneš o vyšší plat a oni místo, aby na to přistoupili prostě jenom zkusí štěstí s dalším absolventem.