Girl

Ekonomika a podnikání nebo Obchodní akademie?

Dobrý den,
chtěla bych poprosit, jestli mi nemůžete poradit jaký obor pro studování střední školy byl lepší a měl více uplatnění – Obchodní akademie nebo Ekonomika a podnikání (asistent obchodu a služeb). Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Já osobně byla brala obchodní akademii. Je možná víc obecnější, ale uplatnění studentů je široké. Jde však o školu se starou tradicí, s více zkušenostmi.
Obor Ekonomika a podnikání je novější, otvírá se na SOŠ i některých průmyslovkách. Samozřejmě záleží na úrovni škol. Zkuste získat o školách i další informace – třeba možnost přijetí, náročnost škol, úroveň školy, výběr jazyků atd.
Je jen a jen na Vás, kterou školu si vyberete.