Natee

Obchodní akademie nebo ekonomické lyceum – z hlediska uplatnění na trhu práce

Z jakého oboru v budoucnu spíše seženu pracovní místo?

Nejlepší odpověď
Drap

To vyjde víceméně na stejno

Další odpovědi
Michal Kole

Ať vystuduješ jedno nebo druhé skončíš na Úřadě práce, protože lidí s ekonomickým vzděláním je moc.

Největší uplatnění budeš mít s technickým vzděláním nebo IT.

Lycea tě akorát lépe připraví na vysokou školu, protože je více všeobecných předmětů (jazyky, čeština, dějepis, občanka) na úkor odborných.

Alesh

Já prostě nechápu tu naivní představu, že ten či ten obor SŠ něco zajistí. Jsou samozřejmě obory více žádané a naopak. Ale celé je to především o kvalitě dané školy, jestli toho člověka opravdu něco naučí, nebo jestli ho po maturitě jen „nepostaví do fronty na pracáku“. Hodně, dokonce bych měl spíš říct především, to záleží i na samotném studentovi, jestli tu školu jen odchodí, proleze a nebo bude opravdu svědomitě studovat a také je dobré uvažovat, co dál? Jestli třeba nejít na VŠ. No, chce to především si stanovit cíle = co jednou chci dělat a jít za tím. Jinak nejspíš skončíš jako „plácal“ (osoba, co se v tom životě jen tak plácá). 🙂

lexx

Továrny na nezaměstnanost. Místo účetní pak dostane vyučená švadlena co má strejčka v představenstvu. Takový je život – kapitalistický.