MiaMstyy

Je SŠ se zaměřením na ekonomiku a podnikání dobrá?

Stejně se rozhodnu spíš podle sebe, ale velice ráda bych věděla váš názor. Chystám si podat přihlášku na ekonomiku a podnikání nebo cestovní ruch. Myslíte, že to jsou dobré školy? Docela počítám s tím, že bych později šla na VŠ a myslím, že po ekonomce se dají vybrat dobré VŠ. Na školách, na.které jsem se dívala si v pozdějších ročnících mužů vybrat jestli se spíš zaměřím na práva a tak. Baví mě matika, psychologie, uvidím, jestli mě budou bavit i práva. Každopádně, myslíte, že ta škola má budoucnost? Učím se dobře a prý jsem inteligentní, takže mě hodně lidí posila na gympl, ale nechápu proč bych se tam zbytečně něco šrotila, i když vím, že že mě chemik, fyzik ani přírodovědec nikdy nebude. Vlastně po zakončení gymplu že mě nebude nic :D Potom se mi ještě líbí sš cestovního ruchu, ale na to by mě vlastně mohla připravit i ta ekonomicka… Co si o tom myslíte vy? Chápu, že hodně závisí i na člověku… Jestli bude mít štěstí, umí se v tom pohybovat a tak… Ještě mě napadá, jestli bych mohla po té škole zkusit studovat VŠ v zahraničí…

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud chceš pokračovat na VŠ a nemáš ještě vybráno, tak i já bych i doporučil gymnázium.

Další odpovědi
xxx3

Ono ale také hodně závisí nejen na člověku, ale i na konkrétní škole. Existují špičková i nepříliš dobráí gymnázia a existují kvalitní a také vysloveně tragické SŠ. Takové ty řeči, že gymnazisti nejsou „nic“ zpravidla říkají lidi, kteří smysl a přínos gymnázia moc nechápou. Třeba na VŠ mají gymnazisti nejmenší „úmrtnost“, protože jsou v řadě oblastí více zocelení a vydrilovaní.

Hlada

Matika, psychologie, práva, cestování. Chceš jít na VŠ a nejsi nijak zaměřená. Doporučuju dobré gymnázium. Tam se hlavně naučíš učit se, což je pro VŠ i praxi nejdůležitější. Když pak budeš chtít, naučíš se i to účetnictví a práva, která budeš potřebovat k podnikání.

ivzez

Ano, pro lidi bez větších ambicí je dobrá.

Pro ty, kdo se dobře učí a uvažují o VŠ jednoznačně gymnázium.

Nevěř těm blábolům o tom, že „gymnázium není nic“. Opravdu tak mluví
lidé, kteří nechápou význam gymnázia (často ti, kteří by je nezvládli).

I kdybys nešla dál, budeš na tom s maturitou z gymnázia lépe než jenom
s nějakou „odbornou“ SŠ → opravdu dobré odborné SŠ znám v ČR jenom dvě → obě
soukromé (výjimky potvrzující pravidlo, že veřejné školy jmají vyšší úroveň.)

da ny

Škola to může být dobrá, absolventú mraky. Úroveň rozdílná.
Slabá matematika.

  1. Tento typ SŠ, Vás dostatečně nepřipraví k přijímacímu řízení na VŠ ekonomického směru (VŠE), snad na soukromou, placenou, bankovní , právní apod. I tam je třeba studovat úspěšně („není nic zadarmo“). Při dálkovém studiu, už magisterském (Ing.) si můžete na VŠE zaplatit 1. ročník (2 semestry) a dodatečně, spolu se zkouškami, při úspěšnému studiu složit

Dodatečně i tu přijímací. Druhý rok studujete za státní peníze, bez ohledu na věk ⇒ mohou nastat změny.

  1. „Nedej bože“ pro přijetí na právnickou fakultu (nedostatečný dějepis, (zeměpis, ZSV).

Budete se muset k přijímacímu pohovoru připravit hlavně sama
Plusem by mohla být povědomost o účetnictví a troše statistiky, některých odborných předmětech, souvisejících s oborem. Bc. Pak volte též „jednodušší“, ve smyslu, kam budete mít šanci se dostat, ale také úspěšně dostudovat.

Na SŠ ekonomického směru se sama učte podle učebnic gymnázia dějepis a zeměpis (pokud chcete na práva).
Kdo Vás bude učit matematiku je na Vás., protože tato škola Vás mnoho nenaučí. Jen na gymnáziu je již trocha VŠ matematiky.
Na VŠE je snad jen 1 obor, kde je M „méně náročná“, ale je!.
Na gymnázium přicházejí ze ZŠ žáci, kteří se učí výborně, jsou inteligentní a, jedmničkáři, účastníci vědomostních olympiád, s púředpoklady pro studia na VŠ.

Je zbytečné nosit mizerné známky a trápit se chemií, a fyzikou, pokud Vás nebaví……
Každopádně, ať se Vám daří, nejen ve studiu ! 😁