Antonio100

Jak napsat výklad – škola

Zdravím přítomné,
chtěl od vás nutně poradit, mám napsat výklad o 200 slovech a vůbec nevím jak začít.
Poraďte mi prosím, jakou kompozici bych měl volit, v případě zadaného témata ,,Byl by pro vás můj obor správnou volbou?''
Studuji obor ekonomiku a podnikání.
Mockrát díky za tipy 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Ve škole jste výklad neprobírali?
Výklad je základem učebnic, odborných časopisů atd. Jeho cílem je poučit o některém tématu. Využívá výkladového postupu, popisu, případně úvahy.

Kompozie:

  1. Začneš poučkou – defincicí oboru ekonomiky a podnikání
  2. Nebo můžeš začít vysvětlovat třeba znaky jednotlivých odborných předmětů a pak na závěr uvést, žes podal poučení o oboru.

U výkladu je také důležité napsat zdroj, odkud jsi čerpal.

  1. Uvedení do tématu, do problematiky.
  2. Vlastní výklad – cílem je …
  3. Popis, vysvětlení atd.
  4. Závěr, shnrutí, poučení, zdůraznění nejdůležitějších bodů, využití v praxi, význam oboru.

Další odpovědi
terry

Mrkni na odkazy, měly by ti pomoci.
Jak snadné, zadat do vyhledávače. Stejně jako sem.

http://www.go­ogle.cz/#hl=cs&s­ugexp=frgbld&gs_­nf=1&cp=17&gs_id=2p&xhr=­t&q=v%C3%BDklad+jak+nap­sat&pf=p&biw=1116&bih=80­4&sclient=psy-ab&oq=v%C3%BD­klad+jak+napsat&aq=f&a­qi=&aql=&gs_sm=&gs­_upl=&gs_l=&pb­x=1&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.r_qf­.,cf.osb&fp=1978eb8­33d43e942

IK

Nemyslím že bys na tom mohl něco zkazit.

  1. Úvod – uvedení tématu, problematiky…
  2. Vlastní stať – cíle, metody vlastní výklad…
  3. Závěr – shrnutí, aplikace, odkazy na studijní materiály, dostupné zdroje…

iTonPhone

Prozatím jsem začal takto…

Rozhodovat se nad svým dalším vzděláváním po základní škole dělá některým studentům velké problémy. Výběr ze středních škol je v dnešní době obsáhlý a ty navíc nabízí i mnoho oborů, kam si máte možnost podat svou přihlášku. Rád bych vám představil svůj obor Ekonomika a podnikání.
Přijímací řízení probíhá na základě vašich předchozích dosažených výsledků z 2. pol. 8. třídy a 1. pol. 9. třídy. Test všeobecných znalostí berte jako samozřejmost. Studium bývá vhodné pro nadprůměrné studenty.
Hlavní obor dále rozdělujeme na Management strojírenství a Technická administrace, ale příliš velké rozdíly nehledejme. Součástí vzdělávacího plánu je například nauka dvou neslovanských jazyků, obsluha výpočetní techniky, marketing, psychologie, technika administrativy, vedení účetnictví a obchodní korespondence. Studenti mají možnost získat certifikát typu ECDL, složit státní zkoušku ze psaní deseti prsty či zúčastnit se zahraniční odborné stáže.
Prostory celé školy jsou moderně vybaveny, nabízí interaktivní výuku a studenti určitě ocení i služby školní ubytovny nebo knihovny. Po složení státní maturitní zkoušky můžete pokračovat ve studiu na vysokých školách.
Absolventi tohoto oboru uplatní své vědomosti v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, jako obchodní zástupci firmy, pracovníci marketingu, managementu a v oblasti ekonomicko-administrativních prací, ve státní správě a samosprávě nebo v soukromém sektoru.