vojta003

Šel někdo na maturitu nepřipraven?

šel někdo na maturitu s tím, že se vůbec neučil? Jak jste dopadli?

Odpovědi
elkon

Jestli někdo takový existuje, tak to nemá v hlavě v pořádku. Zahodit čtyři roky školy může jen pako.

quentos

Vím z doslechu, že takových lidí je nemálo. Celej svaťák prochlastali, a pak to stejně udělali…

annas

Najdou se tací, kteří spoléhají na štěstí a ke každé otázce jsou schopni něco říct. Častějio jsem se setkala s tím, že si dotyčný vytáhl otázku, jejíž znění komentoval slovy, že právě tu jedinou si nestihl zopakovat. V tomto případě zpravidla neuspěje, někdy improvizuje, takže má smůlu, nebo štěstí.
Je pravda, že většině abiturientů nezáleží na výsledku, protože maturitní vysvědčení je jen papír, doklad o získání vzdělání, ale není to patent na vědomosti. Někdy raději riskují a spoléhají na další termín maturitních zkoušek, které jsou interní záležitostí školy, předsedou je ředitel školy, nikoli zástupce z jiné školy.

Rokio

Přes svatý týden jsem se skoro vůbec neučil, ale učil jsem se v průběhu 4 let na střední odborné škole.

Justin1

Na maturitu jsem se připravoval pořádně, až se mi těžko věří, že jsem se toho tolik dokázal naučit, to bych dneska už asi nedokázal.

Asi půl roku před maturitou jsem dobrovolně dělal ještě jinou zkoušku, na ni jsem se kvůli maturitě tak moc nepřipravoval, nastudoval jsem si jenom první třetinu otázek, ale když jsem si měl vytáhnout lísteček s číslem otázky, všiml jsem si, že jeden z lístečků je menší, takže by na něm mohlo být malé číslo spadající mezi čísla otázek, které jsem si nastudoval, tak jsem si ten lísteček vybral a opravdu to tak bylo.

Moccaa

Hele, je to jako když se připravuješ na samostatný nájezd. Je dobrý to trénovat, to je jasný jako puk v síti, ale taky musíš mít štěstí. Je dobré znát, v čem jsi dobrý, bekhend, forhend, a taky znát taktiku soupeřova brankáře, jak chytá. Držím ti palce synku.

Emefej

Jo. Z povinné četby RJ jsem přečetl pouze Tichý don. Hádej jakou otázku jsem si vytáhnul? Ano, Michail Šolochov a jeho dílo. Ukecal jsem to za 3.

Filipos120

To záleží na typu školy a tomu co chce dotyčný za výsledek. Obecně si myslím, že pokud se dotyčný/á na SŠ učil v průběhu studia a nekašlal na to tak může tu maturitu udělat aniž by se nějak urputně prostě učil měsíce před maturitou a memoroval ty otázky. Teď mluvím o ústní odborné maturitní zkoušce. Neříkám, že to dá za 1 ale naděje umírá poslední. Jinak byl jsem průměrný žák učil jsem se v průběhu roku a maturitu jsem dal za 1 z ČJ za 1 AJ a ústní z marketingu 3 účetnictví 4. Šprti co chtěli mít všechno tip top většinou ze stresu pohořeli. Jinak co se týče didaktických testů jsou docela zrádný sice je můžeš dělat na 3× ale znám lidi co to 3× nedali většinou z ČJ nebo matiky.

Sameotazky

Já a pouze seminárku jsem neobhajila a zůstala mi na září. Zastavam nazor, ze při troše štěstí není příprava k maturitě potřeba. Snad víš co se na te škole 4 roky probiralo, pokud si blbou náhodou nevytahnes zrovna neco, co se ti vyhlo obloukem.

Dochy

Jo, Matiku a odborné – tam jsem se nebál a na češtinu jsem měl v té době nějakej blok. Nedokázal jsem se k tomu dokopat. Tehdy se psal zvlášť sloh a pak extra ústní zkuška, nejsem si jist jak je to teď, a známky se skládali. Ze slohu jsem měl dvojku, celková za 3, ale ještě u děkovaček a gratulací mi to češtinářka připomněla…
(no mrzelo mně že jsem to pohnojil, češtinářku jsme měli fajn, ale stalo se)

Chapadláček

Ano, já dva dny před ústní pouze pročetl odpovědi na maturitní okruhy. Vyšlo to, nejhorší známka 3, a to byla jediná, z Integrovaného záchranného systému. Učit se postupy hasičů a převážení látek podle ADR mě opravdu nebavilo. Nicméně konkrétně tento předmět zajisté není Tvým. Stejně jako Rokio, vědomosti jsem získal za 4 roky na SŠ.