Rider46

nástavba a její uplatnění

Dobrý den,chci se zeptat když dodělám učiliště a pak si udělám nástavbu obor podnikání budu mít pak náké uplatnění ? Nebo raději přestoupit z učiliště na SŠ pač na učilišti mě to nebaví mám za sebou teprve 1.ročník a tak uvažuji o přestupu na SŠ tak nevím jak se rozhodnout. Co by jste mi poradili ? budu rád za každou odpověd
Doplňuji:
Děkuji vám za odpověd takže jak říkáte nástavba nic moc tak to raději půjdu na tu SŠ, ale ted kterou, když zvážím ekonomické obory např. Ekonomika a podnikání nebo Management obchodu a služeb tak to bude asi docela těžké a hlavně, abych pak měl náké upltanění nebo jít spíše na obor Provoz a ekonomika dopravy ? Co myslíte,který z těchto oborů bude nejlepší a zároven pak dobré uplatnění ? Jinak po střední škole bych pak rád ještě na nákou VOŠ

Nejlepší odpověď
Andělé

Vloni jsem si dodělala nástavbu obor podnikání,uplatnění zatím nemám,ale z jiného důvodu-diskriminace,s dět­mi nemůžu sehnat práci.
Ale poradit mohu jinak. Nástavby pomalu končí z důvodu státní maturity,většina studentů ji neudělala. Mnohem lépe na tom byli maturanti z čtyřletého studia.
Na Vašem místě bych na nástavbu nešla,ale rovnou přešla na střední (čtyřletou) školu (jen nevím,zda to jde bez přijímaček). Budete lépe na státní maturitu připraven,nástavby skutečně upadávají. Pokud chcete v budoucnu podnikat,vyberte si střed.školu ekonomického směru.
Přeji hodně štěstí.:-)
Doplňuji:
Mrkněte sem a v klidu si promyslete,co by Vás nejlépe bavilo.:-)
http://www.sou­sos.cz/studobor/ma­nagem.html

Další odpovědi
Michal Kole

Obecně nástavby nemají moc dobrou kvalitu (u státních maturit dost pohořeli). Co se dá stihnout naučit za 2 roky ?

Hlavě v neodborných předmětech.

Na učňákách se češtině, jazykům dává vale, protože závěrečky se z nich nedělají stačí prolést a za dva roky se 3 roky flákání doučit nedá, aby se z toho dalo nějak slušně odmaturovat.

půl roku se studenti rozkoukávají, 4 měsíce se učí a pak už je klasifice a myšlení na prázdniny

ve druháku se půl rok učí a pak se připravuje na maturitu.

Podnikání se neuč. To je být jednou nohou ve vězení.

Raději si udělej učňák a pak jdi na regulerní 4 letou průmyslovku.

Jdi raději na technický obor po technikách je poptávka.