Livka

Jak se od druháku připravovat na přijímací zkoušky na VŠ?

Jsem teď v sextě na gymplu a už rok sním o studiu farmacie. Ve škole se proto snažím zaměřovat se na biologii a chemii, ale předtím, než se mi farmacie začala líbit, jsem je tak trochu zaspávala. Teď mám docela vítr z přijímaček. Jak se na ně začít připravovat už teď? Nejsem typ člověka, který by si vzal učebnici a šprtal se, toho mám dost už ve škole. Navíc těch učebnic je tolik, že ani nevím, kterou si případně koupit. Připravovali jste se i vy na přijímačky extra, nebo vám stačilo to, co se probralo ve škole?

Odpovědi
Kepler

Mělo by stačit to co se učí na gymplu a zaměřil bych se na předměty ze kterých se přijímačky skládají. Na VŠ nemůžou předpokládat nějaké nadstandartní vzdělání, ale na škodu by to určitě nebylo. Možná bys udělala dojem a prokázala zájem právě o tu farmacii.

atlas

A co zkusit nějaký doučko u někoho kdo se o daný obor zajímá? )Doučko nymyslím tím, že by ti předměty nešly, spíš tak nějak pozval danou látku opakovat od začátku…)