Nechápavé

Je lepší jít na střední školu nebo na učňák ?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Doufám že si děláš srandu.

Další odpovědi
Drap

Pro každého jedince může být lepší to, či ono.

www

Záleží na odbornosti, kterou se chceš živit, prospěchu, ap.
Všeobecně je střední škola chápána jako příprava pro další studium, učňák většinou jako definitivní vzdělání.

ivzez

To se nedá jednoznačně říct.
Na některé obory lépe připraví učiliště,
na jiné střední školy.

Třeba pro řemeslníky je podle mne lepší učiliště,
které pro praxi připraví lépe než škola.

Dochy

WWW: Nesouhlasím s tím, že střední škola je příprava pro další studium. Alespoň obecně. Pokud vím, tak toto platí pro gympl. Klasická střední škola by měla umožnit obě cesty – jak ukončit vzdělání a jít pracovat, tak pokračovat ve studiu. Ale zatímco učňák zpravidla naučí pouze řemeslo, střední škola by měla dát kromě řemesla (gympl řemeslo nedá) jak jistý všeobecný rozhled (alespoň základy, nižší než gympl), tak předpoklady například pro jednodušší projekční činnost v oboru… (toto gympl také spíše nedá)