Zvědavý

Na jakou nástavbu mám jít ??

Stojím ted před těžkým rozhodnutím : v červnu mám závěrky a pak nastupuji do práce. Ale chci si dálkově dodělat maturitu. Mám ovšem nemalé problémy s matematikou. Mohli by jste mi poradit na jakou nástavbu mám jít ?? – na takovou kde je málo nebo kde se klade menší důraz na matiku. – A prosím nepište mi že se v ní mám více snažit : Snažím se od 8. třídy kdy jsem přestal chápat učivo – chodil jsem na doučování, učitelé se mi snažili pomáhat – bez výsledku. Chtěl bych postě jen maturit bez (málo) matiky, nic víc . děkuji
Doplňuji:
Já jsem jemný mechanik, se zaměřením na optiku. Žiji v menším městě poblíž Přerova. Kdyby na to přišlo dělal bych to i denní formou. Klidně bych i dojížděl či byl na intru :)

Nejlepší odpověď
gecco

Na nějakou humanitně zaměřenou – netuším/e, čím jsi vyučený, co tě zajímá a odkud jsi (jaké školy máš ´poblíž´)?
Místo matematiky si můžeš zvolit cizí jazyk, ale nějakou odbornost studovat budeš muset, ne?
😉
Doplňuji:
http://www.stred­niskoly.cz/obo­ry/olomoucky-kraj/prerov/?typ_stu­dia%5B%5D=ns
http://www.stred­niskoly.cz/obo­ry/olomoucky-kraj/olomouc/?typ_stu­dia%5B%5D=ns

Podobně se můžeš kouknout i na jiná města…
😉

Další odpovědi
zzzlatokopka

Nástavba dálková trvá 3 roky, řekla bych, že do té doby bude matika u maturity povinná.

Musíš jít na školu, kde se té matice hoooooooooodně věnují, aby si ji pochopil. Matika je jednoduchá, zvláště ta středoškolská, jen musí člověka bavit. Je to hodně o učiteli, někteří nedokáží dobře vysvětlit.

Ještě si zjisti jak je to na Slovensku, zda tam taky u matury matiku mají povinnou, pokud ne, mohl by sis ji dodělat tam. Hodně čechů tam studuje VŠ protože tam nemusí studovat i cizí jazyk:-)))

ivzez

Nástavbu nevybírejte podle matematiky,
ale podle toho, čemu se chcete v budoucnu věnovat.

Navážete-li nástavbou hned od září 2015, neměla by
se Vás povinná maturita z matematiky ještě týkat.

Dálkově trvá nástavba max. 3 roky, tzn., že byste končil v roce 2018.
Podle vyjádření ministra Chládka bude matematika povinná od roku 2019.

annas

Na maturitu z matematiky jste se ptal, takže víte, že má být povinná od r. 2019.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyhnu-se-povinne-maturite-z-matematiky