Mina.Dol

Oo se studuje na „obchodce“, že se na ni hlásí tolik lidí?

Chtěla bych se zeptat, co se studuje na „obchodce“, že se tam hlásí tolik lidí.

Původní neotázka
Obchodni akademie

Nejlepší odpověď
annas

Stačilo projít archív, dověděl jste se víc, o oborech, uplatnění atd.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=obchodn%C3%AD%20a­kademie

Pročtěte si stránku konkrétní školy – např. Obchodní akademie Olomouc.

https://www.o­aol.cz/

Jinak obecně – „absolvent se uplatní na trhu práce především v ekonomické sféře jako ekonom, účetní, finanční referent, referent marketingu, asistent, sekretářka, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník a v dalších ekonomicko-administrativních funkcích a pozicích.“.

Pokud někdo nepočítá se studiem na vysoké škole, může nastoupit do práce, pokud ji sežene. Vlivem počítačů a elektronizace není třeba tolik úředníků jako v minulosti.

Gymnázium slouží jako příprava pro studium na vysoké škole. atd.

Další odpovědi
Tw!st

Můžeš být třeba prodavačka za pokladnou, teď je to celkem populární

Kepler

Co všechno se studuje na obchodce nevím, ale na studia tam se hlásí spousta lidí kvůli představě že to zvládne každý, že jde o čistou práci a neumaže se někde v průmyslovém podniku. Stejně tak jako u ekonomky. Proto má republika tolik zbytečných a neschopných lidí, kteří nic neumějí, zatímco opravdoví odborníci chybějí.

Alesh

obchodní akademie = škola pro školu
pokud na to máš, jdi na něco lepšího,
pokud na to nemáš, vyuč se něčím, co má perspektivu