caperland

Ekonomicke lyceum nebo obchodni akademie?

Chtel bych mit hlavne hodne rozvinuty cizi jazyky. Co z toho si mam vybrat? A reknete mi prosim u kazdeho toho oboru jakou praci mohu potom delat (samozdrejme i s vysokou jestli bude treba) dekuji

Nejlepší odpověď
Drap

To si budeš muset vybrat sám. Můžeš se informovat na konkrétních školách. Po absolvování obou škol můžeš jít na jakoukoli VŠ a potom můžeš dělat cokoli, pokud takovou práci jakou by sis přál najdeš.

Další odpovědi
Lorrien

Tak jazyky jsou na obou školách vždy Aj + ještě jeden. Ek. lyceum je náročnější studium a jak je to s prací již vysvětlil Drap :)

Ronnynik

Já studuji obchodní akademii a jsem velmi spokojená. Ikdyž účetnictví dá občas zabrat, ale když pochopíš princip tak je to v pohodě. Co se jazyků týče bych se informovala na každé škole/oboru zvlášť.Případně bych se být tebou zkusila zajímat o navštěvování jazykových kurzů nebo tak podobně :)
Doplňuji:
obchodní akademii v Boskovicích :)

arygnoc

polovička národa ovláda jazyky a vie ekonómiu, je knihovníkmi, historikmi, dizajnérmi a výživovými poradcami…

to by ma zaujímalo, či chce niekto aj pracovať.