Anonym16

Je možné přestoupit z odborné střední školy na gymnázium?

Dobrý den, chodím na odbornou technickou školu na maturitní obor strojař. Volba byla špatná, jakožto člověk koho technika nezajímá mě studium nebaví ani nenaplňuje (ano výběr byl ovlivněn rodiči :) ) a většina učitelů stojí za nic, jsem v prvním ročníku a zatím jsou tu i předměty co mě baví ale ty budou postupně mizet a budou je nahrazovat další technický předměty, chtěl bych přejít na gymnázium z důvodu pokračování na vysokou školu. Má otázka tedy zní jestli je to vůbec možné a jaké jsou k tomu podmínky. Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Filip84

V prvním ročníku to problém rozhodně není, obrať se na, Tebou vybrané, gymnasium, otázka, totiž, je, jestli budou mít místo, no a nebo jestli nebudou chtít zkoušky.

Po pravdě, v prváku není co řešit, při nejhorším nastoupíš příští rok, zase, do prvního ročníku gymnasia. Svět se nezboří. 🙂

Další odpovědi
da ny

U nás je na čtyřletém gymnáziu vždy plný stav. Přestup během září, z jiné SŠ není obvyklý/možný.
Jedinou možností jsou přijímací zkoušky (úspěch není jediným kritériem pro přijetí), na nový školní rok. Téměř 80% přijatých žáků mívá na ZŠ vyznamenání. 20ˇ% jsou jedničkáři.
Nejlépe zjistíte na vybraném gymnáziu.

Karla909

Sice píšu o 2 roky později :D ale jak ses nakonec rozhodl? Já byla rok na SŠ, která mě vůbec nebavila, pak jsem zkusila přechod na gymnázium a šla jsem rovnou do druháku, protože měli volné místo. Nevýhodou je, že na maturitu a přijímačky na vysokou se musím učit prvák sama, ale jinak na gymplu jsem měla zatím vždycky lepší vysvědčení než na SŠ – nejhůř myslím 2 dvojky. :)