selan

Jak přestoupit na jinou střední školu?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, když chci přejít na jiné gymnázium, jestli budu dělat rozdílovou zkoušku a nebo ne. Předběžně děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

U každé školy jinak. Je třeba se dohodnout s vedením obou škol. Co když tě na té nové nebudou chtít?

Další odpovědi
annas

V odkazu najdete víc informací.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C5%99es­tup%20na%20ji­nou%20%C5%A1ko­lu%20

¨
"Jinak podle školského zákona žádost o přestup musí být písemná a je-li vám méně než 18 let, musí ji podepsat i vaši rodiče.

O tom, zda vás nová střední škola přijme a do jkterého ročníku budete umístěna, rozhoduje její ředitel.

  1. Kontaktujte ředitele školy, do které chcete přestoupit, a domluvte si osobní schůzku
  2. Při osobním pohovoru sdělte důvody, které vás vedou ke změně školy, proč jste si vybrali pro přestup právě tuto školu, a v jakém ročníku byste chtěli pokračovat. Zeptejte se na vše, co vás zajímá (připravte si otázky v klidu doma).

Ředitel zvolené školy může a nemusí souhlasit s přestupem. Důvodem nesouhlasu mohou být kapacitní možnosti, tzn., že ve škole není volné místo.

Jakmile máte písemný souhlas ředitele nové školy s přestupem a konkrétní datum nástupu na novou školu, stáváte se od toho dne studentem nové školy.

O přijetí žáka informuje ředitel školy bez zbytečného odkladu ředitele školy, z níž žák přestoupil. Ředitel školy, z níž žák přestupuje, zašle do pěti pracovních dnů poté, co se dozvěděl o přijetí žáka na jinou školu, řediteli této školy kopii dokumentace žáka ze školní matriky."

Přestup na jinou školu s sebou nese určitá práva, povinnosti a rizika
https://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/2

Disraeli nemá pravdu.

  1. Je třeba předložit písemnou žádost
  2. Na nové škole musí být volné místo, Přestup není automatický.
  3. Tazatel neuvedla ročník, do kterého chce přestoupit, stejně obor, takže se víc doví v nové škole.

.

elkon

Zavolej si na vedení té školy a máš to „z první ruky“. Mohou v tom být rozdíly.

Disraeli

Většinou stačí zajít za ředitelem té nové školy. Tam se dohodne, kdy se přestoupí, popřípadě, co bude nutné splnit, nějaké rozdílovky. A pokud ty rozdílovky splníš, tak pak už přestupuješ. Tvá nová škola pošle oznámení tě straré, tobě dokumenty o přestoupení/při­jetí a už si tam.

annas, píšu, že to většinou stačí a ono stačí. Člověk zajde za ředitelm té školy a tam se domluví, co a jak (on vše řekne, protože je to vždy na řediteli té školy, kam chce jít). Píšu většinou, protože se musí vzít v potaz další věci (jako třeba zletilost).
Nikdo (a už vůbec ne já) netvrdí, že je přestup automatický nebo hned (nikde jsem to nepsal). Nějaká žádost je samozřejmostí, v tomto případě „žádost o přijetí formou přestupu.“ Ale není to nezbytné, klidně se může jít zeptat ředitele i bez písemnosti (pokud tam není volné msíto, tak je žádost stejně zbytečná – a ředitel to musí vědět a informovat o tom, tak, či onak). Jestli je volné místo, jestli musí něco splnit, JESTLI a kdy budou rozdílovky, to všechno už jí řekne ten ředitel. Jestli volné místo není, tak žádost ani nepotřebuje (jestli bude, tka je dobré ji mít už s sebou).
Vzhledem k tomu, že jsem sám takhle mezi SŠ přestupoval to a si vím…

Kelt

Zeptej se na té škole, kde studuješ, zda je to možné, a zda ti nebudou bránit a na té nové si zjisti podmínky. Které zkoušky ti uznají a co ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

selan

Když mě tam nebudou chtít, tak zkusím jinou školu.

annas

selan

Uvědomte si, že musí mít na škole volné místo.