Dr.Ben

Jak přejít na jinou střední školu?

Dobrý den, jsem zahraniční student a jsem v 1. ročníku na odborné škole. Příští rok chci přestoupit na 4letou střední školu. Moje učitelka řekla, že mohu znovu delat přijímací zkoušku v dubnu(2022–2023) stejně jako devatáci, tak se chci zeptat je to možné nebo ne, nebo budu muset udělat ta rozdílová zkouška, prosim?

Odpovědi
Rokio

Pokud na té nové škole začneš od prvního ročníku, tak stačí udělat dobře přijímací zkoušky a mít ještě dobrý prospěch z druhého pololetí 8. třídy a z prvního pololetí 9. třídy.

Pokud vím, tak rozdílové zkoušky se dělají pouze tehdy, když přestupuješ na jinou školu do stejného ročníku. Když začínáš od začátku, tak ne.

cappuccino

Nejlepsi bude, kdyz se zeptas primo na te skole, na kterou chces prestoupit.