UnQ

Poradíte, jak přesvědčit rodiče kvůli přestupu na jinou střední školu?

Dobrý den,

Ke dni 1. září jsem nastoupil do prváku na jednu nejmenovanou střední školu, vybral jsem si jí, protože na dni otevřených dveří prostě vypadala hezky a navíc jsem si říkal, že by mě to mohlo i bavit.
Každopádně dneska je to měsíc a půl a jsem z toho prakticky na „prášky“. Škola je fakt hrozná, nebaví mě, vím že to nebudu chtít v budoucnu dělat, nesympatičtí lidé i učitelé… Prostě jsem se spletl. (Prosím nepište mi, že mám ještě vydržet, vím, že jsme se spletl definitivně )

Když jsem přišel za rodiči, tak byli proti přestupu, že prý bych to již nedohnal, že jsem „línej“ a tak i přesto, že se učím a známky prostě nemám špatný a že jsme si tu školu vybral sám – dobrovolně, což je pravda, ale jak jsme to v tu dobu mohl tušit. Řekli, že 1. září 2017 budu moci přestoupit znova do prváku na novou školu, ale to nechci kvůli tomu, že již bude povinná maturita z matematiky, která mi nejde, nemám na ní buňky a navíc, kdybych přestoupil teďko, tak na všech školách ve městě mám nějaké kamarády ( na Základce jsme byli super kolektiv ) na které se mohu spolehnout a pomohli by mi.

No a hlavní problém je, že já prostě do června na té škole nevydržím.

Neporadí mi prosím někdo, jak naše přemluvit, přesvědčit ?

Původní neotázka
Mám problém s přestupem na jinou střední školu.

Odpovědi
Drap

Nikdo tvé rodiče nezná, počítej tedy s tím, že pokud nepomůže vzájemná debata, tak tady ti taky nikdo neporadí.

anonym

Řekni jim, že takhle díky nim budeš mít v budoucnu zničený život, a zdůrazni, že to bude jen díky nim. Pak jim ještě řekni, že to vypadá, jako by chtěli, abys ten zničený život měl.

Prostě jim musíš zdůraznit, že chceš dělat v životě něco jiného, a ne to, co chtějí tvoji rodiče, abys dělal.

Pokud jsou tvoji rodiče inteligentní, tak to pochopí.

Nuk nuk

Nejdříve by to chtělo si ujasnit, který obor nebo jakou školu chcete studovat a čím chcete být, abyste po případném přestupu nedospěl ke stejnému zklamání, jako na této.
Až to budete vědět, proberete to s rodiči otevřeně, tak, aby pochopili, že jste si své rozhodnutí dobře promyslel a víte, co děláte.

ivzez

Neporadíme.

Neexistuje totiž žádný způsob, jak někoho přesvědčit,
aby udělal něco, co udělat nechce. Jestli existuje způsob,
jak přesvědčit tebe, abys udělal to, co udělat nechceš,
můžeš jej zkusit i na rodiče, ale podle mne neuspěješ.

_____

Měl bys zatnout zuby a pracovat, abys měl co nejlepší výsledky.
Od září příštího roku nemusíš nastoupit znovu do prvního ročníku
jiné školy, ale můžeš PŘESTOUPIT rovnou do druhého ročníku.

Budeš muset složit rozdílové zkoušky, pokud navíc nebudeš
muset dohánět všeobecné předměty (ty jsou všude stejné),
budeš mít s přestupem méně práce.

________

Uvědom si, že nejsi na škole, kterou si přáli tví rodiče,
ale že za výběr školy odpovídáš jenom ty sám.

Začneš-li na rodiče svádět vinu za svůj chybný výběr,
přesvědčíš je jenom o své nezralosti a neodpovědnosti.
Tudy cesta nevede…

Mc Merkurion

…za a) zvykej si, ne všechno se dá v životě vrátit…
…za b) po měsíci nemůžeš 100% vědět, že je to na prd…
…za c) matura bez matiky neni podle mne matura, a je dost, že to konečně někoho napadlo…
…za d) věřím tomu, že se ti rodiče nepodaří přesvědčit, takže si musíš zvyknout..