Drago125

Přestup na jinou střední školu… Problém s roďiči

Dobrý den, je mi 16 let a chodím do 1. ročníku Střední školy se zaměřením IT (programátor,gra­fik,správce poč. síťí), ale mám takový problém, že ta škola mě najednou přestala bavit. A s ní i počítače. Dostal jsem se do takové fáze že na počítač (notebook) se jdu jenom podívat do mailu popř. zjistit nějaké úkoly apod. Bývaly doby kdy jsem u počítače proseděl i 13 hod. denně, ale teď jsem pořád s kamarády venku. Začali jsme jezdit na motorkách ladit je upravovat, jezdit závody (fichtlcup) a přemýšlím o přestupu na jinou školu (elektromecha­nik,elektrotechnik-silnouproud, popř. nějaký automechanik s maturitou. Prostě něco co mě bude bavit teď i nadále v životě. Chci pracovat rukama a né na počítači jako skoro každý mladý co sedí denně u Facebooku. Já bych přestoupil hned, ale mám problém s rodiči, oni sice jsou hodní atp., ale jakmile se jedná o školu...... Já jim prostě nemůžu vymluvit to že jsem teprve v prváku a ta škola mě absolutně nebaví, se*ou mě učitelé ale teď už i někteří spolužáci a začal sem kůli tomu i docela dost chybět. Oni mi pořád říkají ať tam skusim vydržet, že to bude třeba lepší, ale to já si už nemyslim. Zkoušel sem s nimi o tom mluvit, ale bezúspěšně. Tak se ptám co bych měl v první řadě dělat :(. Známky jsou dobré na vysvědčení jsem měl jen 3 trojky a dvojky,jedničky, ale štve mě ta škola prostě chci jít jinam kde mě naučí alespoň základy toho co budu pro práci potřebovat ať už elektrotechnika tak automechanika. Nevím čím to je ale dostal sem úplnou nechuť vůbec do té školy chodit. Jinak se omlouvám za pravopisné chyby, českáý jazyk mi moc nejde.

Děkuju za odpovědí Pavel
Doplňuji:
EDIT : Tak vám všem děkuju :)

Pokusím se to nějak domluvit

Nejlepší odpověď
Drap

Neni jiné řešení, jedině s nimi znovu promluvit. Nejlépe v klidu, bez emocí a připravit si i všechny argumenty jak pro zmněnu, tak i proti . Určitě se to nějak vyřeší.

Další odpovědi
Terryle

Ahoj, zkus to rodičům vysvětlit i z té ekonomičtější stránky – pokud budeš šikovnej automechanik a bude Tě práce bavit, budeš se myslím mít mnohem líp než ajťák, kterejch je dneska plno všude. A navíc… když vidím kluka, kterej má vystudovaný IT na vysoký a neumí pořádně napsat výpočet pro tabulku v excelu, tak se fakt ptám, k čemu to některejm lidem je… :o/
Lidi se prostě měněj a jejich zájmy taky. A v těch 15, kdy sis vybíral střední školu… :o/ člověk ví velký kulový a vlastně má štěstí, když se trefí na to, co ho baví a u čeho vydrží. Možná mají rodiče strach, že elektrotechnika a auta jsou jenom několikaroční záchvat, kterej Tě brzo přejde a za rok po přestupu přijdeš s tím, že Tě to nebaví a že chceš zkusit učitelství nebo kadeřníka :o) Pokud si tím jsi sám jistej, tak si prostě zkuste sednout a promluvit si o tom. Snad to vezmou. Hodně štěstí!

JEště mě napadlo… jakej je Tvůj třídní učitel? Nebo nemáte ve škole jakýhokoli jinýho rozumnýho, sympatickýho učitele, kterýmu bys mohl na rovinu říct, že Tě to tam moc nebaví a jestli by s rodiči nepromluvil? Oni to učitelé většinou poznají sami, že to žáka nebaví… a můžou zkusit domluvit rodičům třeba na rodičáku, že to vážně nemá cenu, aby pokračoval. Když jim to řekne učitel, možná to vezmou jinak než od Tebe.

doktorphlox

Tak tenhle problém jsem přesně před lety řešil taky. Můžu ti říct že jsem měl nahnáno z rodičů. Ale když jsem to řekl rodičům, tak to vzali stokrát lépe než jsem čekal. O hodně horší to ale bylo s prarodiči, protože ti byli mnohem konzervativnější a měli problém na to přistoupit. Moje rada: prostě se do toho obuj a řekni jim to. Raději se učit něco co tě bude bavit něž skončit jako čučák (ten co se živí odvozem odpadu do sběrny).

Toruk

Já bych ti ten přestu povolil, když máš takový kladný vztah k těm motorům a naopak nechuť k tomu co studuješ nyní; za těchto okolností je pravděpodobné, že kdybys tu stávající školu dodělal proti své vůli, nejspíš by ti to moc užitku nepřineslo, kdyby ses tomu oboru nevěnoval. Ale rodiče je holt třeba poslouchat. Nezbývá, než najít taktiku, jak je přesvědčit. Pavle, zkus oslovit dejme tomu někoho z rodiny, třeba strýce, někoho, kdo zná obě strany, kdo by ti byl nakoloněn a pomohl ti s vyjednáváním. Přeju ti ať studuješ to co tě baví.