NL2

Můžu přestoupit na jinou střední školu po pololetí? Jde o rozdílný obor, ale nechtěl bych opakovat ročník.

Nejlepší odpověď
gecco

Dotaz směřuj na ředitele školy, na kterou chcš přestoupit – jen on ti může sdělit podrobnosti a podmínky (např. rozdílové zkoušky) pro přestup…

Další odpovědi
ivzez

Přestup na jinou SŠ není vázán na pololetí ani
na konec jednoho/začátek dalšího školního roku.

Teoreticky je přestup možný kdykoliv, samozřejmě pouze v případě splnění podmínek nové školy. Nejčastější podmínkou je složení rozdílových zkoušek
v určeném termínu (termín stanoví ředitel nové školy).

Postup:
Kontaktovat ředitele nové školy (nezletilý žák společně s rodiči), dohodnout s ním podmínky přestupu, předat nové škole žádost o povolení přestupu, po souhlasu ředitele nové školy oznámit přestup původní škole. Zbytek školy vyřídí mezi sebou.