Avatar uživatele
SpeedyCZ

Kolik stojí výměna občanského průkazu?

Dobrý den, mám ještě starou občanku, tu velkou co se nevejde do peněženky a chtěl bych si jí vyměnit za tu malou, novou… Ta stará ještě platí, tak se chci zeptat, kolik se platí za výměnu občanského průkazu? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3874 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Občanské průkazy: http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Správní poplatek
Za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený, odcizený nebo za průkaz obsahující neoprávněně provedené zápisy, anebo vydání občanského průkazu na žádost občana z důvodu zápisu nepovinně zapisovaných údajů, popřípadě z jiného osobního důvodu občana – 100 Kč.
Předmětem poplatku není vydání nového občanského průkazu, je-li vydáván z důvodu provedení změn povinných údajů a současně jsou provedeny i zápisy nepovinných údajů na žádost občana.
Za výměnu občanského průkazu bez strojově čitelných údajů (starý typ za nový) se nevybírá správní poplatek.
vice ve zdroji …
nebo take zde …http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/texty/ruz­ne/obcansky-prukaz-informace-poplatky-nahradni-prukaz-pri-ztrate-platnost-narok-zados

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
StandaSan

Sám jsem teď tuhle informaci hledal, když jsem nedávno měnil trvalé bydliště, což samozřejmě vyžaduje výměnu občanského průkazu. Všechno, co jsem potřeboval vědět, mi objasnil tento článek – https://www.vim­vic.cz/clanek/vy­mena-obcanskeho-prukazu – tak když tak doporučuji pročíst.

před 2075 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek