Jaký je poplatek za výměnu OP?

JAký je prosím poplatek nebo pokuta za to, že mám už půl roku propadlou občanku a dosud jsem si ji nevyměnil?

Odpovědi
kenyrts

Správní poplatek
Za vydání nového občanského průkazu za průkaz poškozený, zničený, ztracený, odcizený nebo za průkaz obsahující neoprávněně provedené zápisy, anebo vydání občanského průkazu na žádost občana z důvodu zápisu nepovinně zapisovaných údajů, popřípadě z jiného osobního důvodu občana – 100 Kč.
Předmětem poplatku není vydání nového občanského průkazu, je-li vydáván z důvodu provedení změn povinných údajů a současně jsou provedeny i zápisy nepovinných údajů na žádost občana.
Za výměnu občanského průkazu bez strojově čitelných údajů (starý typ za nový) se nevybírá správní poplatek.

Pokud máte ztrátu OP, propadlý OP nebo pokud požadujete doplnění informací do OP – platí se správní poplatek ve výši 100,– . Pokud je OP propadlý delší dobu, správní poplatek může být vyšší.