občanský průkaz

Dobrý den měla bych otázečku jestli nevíte kde se v Praze vydávají občanské průkazy na počkání nebo do 24 hodin děkuji za odpověď

Odpovědi
Xivanx

Kterýkoliv úřad, kde se vydávají občanské průkazy, ale průkaz na počkání lze vydat jen za podmínek

Zákon o občanských průkazech umožňuje vydávat po předchozím souhlasu Ministerstva vnitra občanské průkazy bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti na 1 rok, jestliže:

  1. došlo k technické závadě na zařízení zabezpečujícím zpracování a přenos dat na výrobní technologii trvající déle než 7 kalendářních dnů,
  2. v důsledku katastrofy nebo jiné mimořádné události nelze vydávat občanské průkazy se strojově čitelnými údaji,
  3. občané potřebuji vydat občanský průkaz ve lhůtě kratší než 30 dnů v souvislosti s výkonem volebního práva.

Tyto občanské průkazy jsou platné po dobu 1 roku ode dne jejich vydání a vydávají je příslušné obecní úřady obcí s rozšířenou působností. Občanský průkaz se vyhotoví dle požadavku občana ( na počkání), nejpozději do 3 dnů ode dne předložení řádně vyplněné žádosti a potřebných dokladů.

Zdroj: http://apcic.es­mo.cz/kb/10022­.html

innuš

Zdravím,Vaše otázka je zamčená,jen bych se chtěla zeptat jestli jste dostala odpověď,nebo máte nějaké info ohledně otázky..