Válek Petr

Jak velký se hradí poplatek za vydání nového občanského průkazu?

Za osm dní mi končí starý OP, tak by mě zajímalo, kolik Kč si mám připravit. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
brillant

http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady-642319.aspx

Další odpovědi
sesednizkola

Je to zdarma a uz jsi tam davno mel jit! Chodi se dva mesice predem aby ho sthli vyrobit.

Hans51

Je to zdarma, ale sesednizkola nemá pravdu. O vystavení nového občanského průkazu jste povinen zažádat nejpozději do 15 pracovních dnů od uplynutí doby platnosti původního OP. Teď Vám nový nestihnou vystavit, namísto starého dostanete tzv. potvrzení o OP. Je to jen papír, který Vám pro běžný život stačí. Pokud byste však chtěl cestovat v rámci EU, nebude to dostačující, zde je zapotřebí klasický OP.