Ztráta občanského průkazu

Ztratila jsem občanský průkaz a za týden se mám vdávat. Budu mít problém, nebo mě oddají i na náhradní doklad?

Nejlepší odpověď
kropitko

Aby jste mojhli být oddáni potřebujete platný občanský průkaz,bez něj to vážně nejde. Nepřipadá v úvahu ani občanka s ustřiženým rohem,ani náhradní doklad. Aspoň já jsem to tak měla pře necelým rokem, měla jsem ustřižený roh kvůli změně bydlení a museli jsme čekat měsíc na novou občanku,no a po svatbě zase hurá pro novou. Docela ojeb…

Další odpovědi
Miroslavst

Domnívám se, že bez OP to nepůjde, ale lepší bude se optat přímo na matrice příslušného měst. úřadu.
Stejně bys tam měla jít, aby případný termín odložili pokud to nepůjde.

panenka

Ano oddají vás na náhradní doklad i má sestra měla stejný problem a oddaly jí bez problémů.Zastavte se na vašem městském úřadě řeknite jim co se vám stalo a poproste je o vystavení náhradního dokladu.Mezitím si ale vyřidte nový občanský průkaz.

mosoj

Na úřadě vystaví náhradní doklad o totožnosti s omezenou platností.

martina1

Já myslím,že by problém být neměl.Předkládají se rodné listy a to je také doklad totožnosti a občanky po nás chtěla matrikářka,aby je znehodnotila a odstřihla jim roh.Stejně jděte hned v pondělí na městský úřad nahlásit ztrátu!!!!

vecernice

Taky si myslím,že vás oddají.A navíc,stej­ně si tu občanku budete dělat novou.To by mě teprve zajímalo,jak se to bude řešit,když si budete vyřizovat ten náhradní doklad,než se vyřídí nová OP a jste svobodná a předpokládám,že budete měnit i příjmení.Jestli to pak poběží znovu,tak je to docela kuriozní.Přeju Vám hodně štěstí při vyřizování a taky v manželství.