Avatar uživatele
anonym

Ztráta občanského průkazu

Ztratila jsem občanský průkaz a za týden se mám vdávat. Budu mít problém, nebo mě oddají i na náhradní doklad?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? DAM před 5115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Aby jste mojhli být oddáni potřebujete platný občanský průkaz,bez něj to vážně nejde. Nepřipadá v úvahu ani občanka s ustřiženým rohem,ani náhradní doklad. Aspoň já jsem to tak měla pře necelým rokem, měla jsem ustřižený roh kvůli změně bydlení a museli jsme čekat měsíc na novou občanku,no a po svatbě zase hurá pro novou. Docela ojeb…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Domnívám se, že bez OP to nepůjde, ale lepší bude se optat přímo na matrice příslušného měst. úřadu.
Stejně bys tam měla jít, aby případný termín odložili pokud to nepůjde.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Ano oddají vás na náhradní doklad i má sestra měla stejný problem a oddaly jí bez problémů.Zastavte se na vašem městském úřadě řeknite jim co se vám stalo a poproste je o vystavení náhradního dokladu.Mezitím si ale vyřidte nový občanský průkaz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Na úřadě vystaví náhradní doklad o totožnosti s omezenou platností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Já myslím,že by problém být neměl.Předkládají se rodné listy a to je také doklad totožnosti a občanky po nás chtěla matrikářka,aby je znehodnotila a odstřihla jim roh.Stejně jděte hned v pondělí na městský úřad nahlásit ztrátu!!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Taky si myslím,že vás oddají.A navíc,stej­ně si tu občanku budete dělat novou.To by mě teprve zajímalo,jak se to bude řešit,když si budete vyřizovat ten náhradní doklad,než se vyřídí nová OP a jste svobodná a předpokládám,že budete měnit i příjmení.Jestli to pak poběží znovu,tak je to docela kuriozní.Přeju Vám hodně štěstí při vyřizování a taky v manželství.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek