Změna dokladů po svatbě

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které doklady je nutné po svatbě měnit (změnilo se i trvalé bydliště) a kam jít nejdřív? Do žádosti např. na OP se musí zapsat trvalé bydliště, takže nejdřív na obecní úřad v novém trvalém bydlišti? Mění se tedy OP, ŘP, pas. Ještě něco dalšího?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Začněte OP – navzdory všeobecnému přesvědčení s ním už nemusíte na úřad v místě bydliště, pokud překonáte leckdy nerudné úřednice, vyrobí Vám nový kdekoliv. Zkuste si napřed přehlásit bydliště, snad to s ustřiženou občankou vyřídí.

Dalšími by měly následovat: ŘP (pozor, oficiálně do 5 dní od svatby. naštěstí to nikdo moc neřeší), pas, kartička zdravotní pojišťovny, technický průkaz, pokud jste vlastníkem vozidla, karta v bance. Zmenu byste měla hlásit i u penzijního či úrazového pojištění, případně stavební spořitelny, máte-li. Pokud je na Vás psané SIPO, elektroměr ČEZu nebo plyn, ohlaste se i tam. Pokud pracujete na ŽL, pak nezapomeňte změnit všechny související doklady. Hodí se též se změnou seznámit všechny, kdo Vám pravidelně posílají korespondenci (např. mobilní operátor).K tomu prohlédněte doklady a kartičky, které používáte (lítačka, in-karta…) a změňte i ty.