kikilein

mam platny obcansky prukaz s ustrizenym rohem,co to znamena?

Nejlepší odpověď
annas

Policistům ustřižený roh signalizuje, že některé uvedené údaje v občanském průkazu s ustřiženým rohem již nemusí mít svojí platnost a jeho majitel si již měl požádat o vystavení průkazu nového. Občan se tak vystavuje riziku, že za neplatný občanský průkaz dostane pokutu, protože se jedná o přestupek. V případě, že se tento občan prokáže potvrzením o svatbě a důvěryhodně vysvětlí, proč si zatím nezařídil nový doklad totožnosti, měli by policisté být shovívaví.

Více v odkazu
http://www.ji­cinsko.cz/nn/00/29­/nn029fr.htm

Další odpovědi
Drap

Znamená to, že OP je neplatný
Doplňuji:
Pravdou je, že značí i nepravdivý údaj. Ovšem ,pokud má občanku tazatel po babičce, tak je jistě neplatný. Babička si ho nevyměnila. Zákonem je stanovena lhůta, do kolika dnů má být výměna provedena.

KdoSiOdJinud

nemáš :)

cukrar

sám musíte vědět, proč a kdo vám ustřihl roh. Tím že úřad uznačí (ustřihne) roh na občance, je známka toho, že je něco nesprávného na občance.
NIKOLI ŽE JE OBČANKA NEPLATNÁ. Páč úřad nemůže zneplatnit občanku a dát jí zpět osobě. Příklad, svatba, na matrice střihnou roh, a vrátí novomanželům. Po cestě je zkontroluje policie a dá jim pokutu za neplatnou občanku?

Tomu nikdo nevěříte. Je potřeba aby majitel sui nechal udělat novou občanku, páč došlo k nějaké změně…