Jak zamezit zneužití občanského průkazu po jeho ztrátě,odcizení?

Dorý den,
obracím se na Vaši poradnu s žádostí o odpověď na dotaz:
Moje nevl. dcera ztratila,nebo ji byl odcizen OP, zdravotní průkaz(spolu s peněženkou). Jak zamezím případnému zneužití Občanského průkazu?

Nejlepší odpověď
kropitko

jak píše Martina1,nahlásit a zažádat o vystavení nových dokladů

Další odpovědi
martina1

Běžte co nejdřív na Městský úřad a nahlaste ztrátu.Pokud si je jistá,že jí byla peněženka ukradena,tak na policii.

atriplex

Skutečně účinná metoda je jen jedna: Ihned celou věc oznámit příslušným úřadům.

cukrar

rozdělím problém na dvě skupiny. Samozřejmě nahlásit ztrátu. Je to povinnost ze zákona.
druhý problém, že nemůžete nahlášením zabránit zneužití OP. Příklad, po oznámení ztráty si zloděj na cizí OP klidně uzavře smlouvu.........