sepak

Jak pomoct kamarádovi, který ztratil občanský průkaz a bojí se ztrátu jít nahlásit?

Můj kamarád mi dnes řekl že už asi 3 měsíce nenahlásil ztrátu na úřadě. Bojí se pokuty a tak prodlužuje nenahlášenou dobu. Vím že mu hrozí zneužití op nálezcem ale chci mu nějak pomoct co by měl podle Vás dělat. Chtěl už jít nahlásit ztrátu že zalže kdy a kde ji ztratil poznaly by to nebo ne a jak se v teto situaci zachovat? Děkuji za případné odpovědi ☺ (kamarádovi je 17 let)

Nejlepší odpověď
bolak

A čeho se bojí? Já té otázce moc nerozumím, žádná pokuta snad ani není, ne? Teda aspon já jsem nikdy žádnou neplatil. A pokud si chce mermomocí něco vymyslet, tak at řekne že mu ukradli peněženku. A kdyby ho ještě před tím chytli policajti, dá se z toho vybruslit nepatrnou lží:

  • občasný průkaz!
  • nemám
  • vám ještě nebylo šestnáct?
  • bylo, ted mi bylo sedmnáct..
  • a kde máte občanský průkaz (ted to prijde)
  • já ho ztratil v hospodě..
  • cože?!
  • no nedivte se, dyt sem byl taky vožralej jako prase!!
  • prosím?!
  • ..sem myslel že ani nedojedu domů…vůbec sem se nemohl trefit klíčkem do zapalování 🙂

(drobná lež vždycky pomůže)

Další odpovědi
Drap

Doporučoval bych co nejdříve nahlásit a začít vyřizovat nový. Lhaní bych nedoporučoval, může se vymstít.

brillant

Ztrátu občanského průkazu je potřeba co nejdříve nahlásit. https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ztrá­ta+občanského+prů­kazu&sourceid=o­pera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

nyjono

Nic mu nehrozí, jen to, že někdo udělá prů…r s jeho údaji.

Jiří Bohumil

bolak, ty jsi eso! Já si nikdy žádnou lží raději nepomáhal, člověk se pak do toho zaplete a je z toho jenom průs.r.
Každopádně to je ale nutno řešit, ve vlastním zájmu, co nejdříve.
Možnosti jsou plně v odkazu brillanta.