Totti110

Ztráta OP pomoc

Ahoj všem,
Mám problém, před 3 dny jsem ztratil OP, a ted nevím…
co se mě týče v oblasti sankce.
Na stránkách je :
„Občanský průkaz se strojově čitelnými údaji a s kontaktním elektronickým čipem za 500“

ale já nechci nějakou kartu z čipem, chci jen náhradu za OP :D
poté je tam

„Občanský průkaz se strojově čitelnými údaji za průkaz poškozený, zničený, ztracený, odcizený, obsahující neoprávněně provedené zápisy za 100kč“ tak co je pro mě?

Nejlepší odpověď
MK44

Bude to za stovku. Pokud jste OP opravdu! pozbyl, neváhejte a nahlaste to (na Obecním nebo Městském úřadě na Odboru evidence obyvatel a osobních dokladů)! Tam Vám i řeknou, kolik budou chtít. Do 15 dnů, později by to byl přestupek se sankcí.
Má-li teď Váš OP v rukou „nepravá“ osoba, může ho zneužít např. při uzavírání nějaké smlouvy apod., a způsobit Vám potíže, proti kterým je nějakých 100 nebo 500 Kč pakatel.

Další odpovědi
Vojtěch

Já to měl za 100,–. Ztrátu ohlaš na obecním úřadě co nejdříve, než tvůj OP někdo zneužije!

Michal Kole

Podle mě to budete mít za 100 Kč.

Škoda, že jsem nenašel jak to je, když je v občanském průkazu čip.

http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/696/_s­.155/708?POSTUP_ID=121&P­RVEK_ID=45

mosoj

Přeci si nebudete nechat vystavovat formu OP která za chvíli přestane platit a pak si budete znovu žádat o výměnu.
Ono nás to čeká všechny. Na druhé straně je to bordel, protože výměna OP se dokončila nedávno.
Pro vás je dražší protože jste ho ztratil.

Levnější na první pohled je samozřejmě nechat si vystavit ten za stovku a až bude povinná výměna znovu zadarmo měnit. Ono to ale je zadarmo jen zdánlivě, ztrácíte čas a potřebujete fotku.
Takže obojí je pro vás. Musíte se rozhodnout sám.

Totti110

Vojtěch: A to jste to měl v poslední době? Oni se ti OP od nového roku změnily.