Thor841

Kde si založit bankovní účet s minimem poplatku?

Dobrý večer, prosím o radu. Kde si založit BU s co nejmenšími poplatky? Nemám na mysli banky jako mbank, air bank tad..... Myslím banku, která je v kazdem meste a městečku. Např. Kb, Cs, Uni Credit a tyto obvykle :). Děkuji za tip

Odpovědi
suaeda

BÚ myslím osobní nepodnikatelský bez poplatků lze založit např. GE Money. Podmínka je tam výše příchozích plateb 7000 měsíčně. U RF banky to je podobné ale vyšší částka příchozích plateb 25 tis. za měsíc. Jsou i další nyní nově vzniklé banky, které nabízejí účet bez poplatků např. Equa bank.
A rada pro ostatní kdo má třeba již účet u ČS banky tak lze si u nich rovněž sjednat BÚ bez poplatků. Je třeba si připravit papírové návrhy z jiných bank co jsem zde uvedl. Přijít na pobočku, obrnit se trpělivostí a vyjednávat, že případně od nich odejdeme. Vím, že se to nedávno podařilo známému a získal bezplatný účet u ČS banky.

Andre5000

Mimo území ČR…

kaktus123

Doporučuji http://bankovni-ucet.eu/ucty-zdarma/ nejznámější účty zdarma jsou asi Fio, mBank a ZUNO, platebni karta k účtu zdarma (u prvních dvou zmiňovaných jsou bezkontaktní, u Fio MasterCard PayPass, u mBanky VISA payWave) záleží, co od banky očekáváte, každá má něco jiného například u fio máte vedle CZ účtu také SK, ZUNO má zase dobrý spořící účet

wwasp3

nevím,jak u nových účtů,ale mám 15 let 2 účty u KB a donutil jsem je, tvrdým a neústupným požadavkem k tomu,že oba účty mám bez poplatku za vedení, bez poplatků za položky a ostatních poplatků. Jen za výběr z bankomatu,který se ruší nákupem a použitím karty u obchodníka a pak při osobních odběrech.Při jednání mi nabízeli všelijaké jiné účty s menším poplatkem cca 20–30 Kč,ale to jsem rázně odmítal a jasně řekl buď to tak bude,nebo odejdu hned..po týdnu si mě pozvali a vše nastavili,jak jsem potřeboval.

ducky

U GE Money Bank, nedávno jsem dostal nabídku pro svoje známe na účet zdarma, pak bych měl účet zdarma i já. Více info tady: https://www.ge­money.cz/docu­ments/cz/depo­zita/ZOP-Genius-Gratis-2012.pdf
Nevím ale, jestli najdete GE i ve velmi malých městech, což byl váš požadavek.

Pedro83

Pěkný přehled o srovnávní výhod jednotlivých bankovních účtů naleznete zde – http://www.jak­nafinance.eu/nej­lepsi-bezny-ucet-pro-rok-2014/

Kamilovo

Já jsem si před nedávnem založil bankovní účet přes https://www.du­ofinance.cz/bo­nusy-za-zalozeni-uctu u mBank a za založení jsem dostal dokonce i finanční bonus. Vedení je zdarma, takže vlastně zaplatili oni mě ! :)