e1232851@trb

U které banky doporučujete zřídit účet?

pokud bych chtěl účet bez poplatku
popřípadě solidní spořící úrok.

(ano díval jsem se na Google ale spíš mě zajímají osobní zkušenosti)

Odpovědi
kodl67

Solidní spořicí úrok? Tos mě rozesmál… ten ani nikde nehledej. Jinak na trhu je dost velký výběr bank, které mají vedení účtu zdarma a různé nezpoplatněné služby, stačí se zeptat strýčka Googleho zadáním: Účet bez poplatku zkušenosti.

Arne1

Strašně stručné podmínky.
Předpokládám, že budeš chtít platební kartu. Kolik a jakých budeš potřebovat ? S tím souvisí výběry a možnosti placení – jezdíš často na výlety do zahraničí (a kam)? Ne každá honosná karta je v každém zahraničí všeobecně upotřebitelná. Základní cestovní pojištění ke kartě (přijde levněji než obdobně nastavené přímo u pojišťovny)?
Budeš z toho účtu mít nějaké trvalé platby ?
Chceš mít možnost kontokorentu ?
Budou ti na něj pravidelně přicházet platby (mzda) a v jaké přibližné výši ?

McArthur

Na běžný účet v Kč a € doporučuji Fio banku (www.fio.cz). Vedení účtu, platby v ČR a na Slovensko, veškeré pohyby na účtu, platební karta a omezený počet výběrů (10/5 vlastní/cizí bankomaty) jsou zdarma. Tedy vše, co normální člověk potřebuje.

Spořící účty mají u všech bank úroky v řádu desetin procenta (tuším, že maximum je nyní 0,50 % ročně). Čím vyšší úrok u spořícího účtu je, tím nehoráznější podmínky si banka klade.