JohnCreek

Která banka nabízí nejlepší spořicí účet?

Chtěl bych vaše osobní zkušenosti, ne nějaké reklamy z Googlu. Potřebuji tak rok spořit/ukládat peníze. Nechci stavebko nebo něco takového – potřebuji mít peníze k dispozici, když se rozhodnu. Moje Fio banka má tzv. Fio konto s měsíčním úrokem 0.15%. Pokud by byl úrok lepší, tak jsem ochoten si kvůli tomu otevřit účet u jiné banky (spořicí účet bych nepoužíval naposledy, niceméně teď s určitostí vím, že rok budu spořit).

Odpovědi
Dochy

Běžně jsou úroky s podmínkama kolem jednoho procenta (do určitého zůstatku a zpravidla nějaké transakce) např. AirBank – ale určitě nebude sama. Převést lze kdykoli.

Podmínky Airbank: zůstatek pod 250.000, 5 plateb kartou v měsíci. (běžný účet se úročí 1% do zůstatku 100.000)

Kepler

Zkušenosti vlastní nemám, protože mě nikdy nenapadlo spořit u banky. Jejich úroky jsou směšné. Ale když na tom trváš, tak je to asi MONETA Money Bank.
https://www.me­sec.cz/produk­ty/sporici-ucty/

Rokio

Jestliže chceš mít spořící účet samostatně a mít běžný účet u jiné banky, tak doporučuji – spořící účet u Sběrbank

Parametry:

  • 0,53 % p. a. (do 300.000 Kč)
  • poplatek ve výši 5 Kč za převod peněz ze spořícího účtu na běžný účet
  • poplatek ve výši 60 Kč za výběr z pobočky
  • absence platební karty (nutno převádět na běžný účet)
  • peníze jsou kdykoliv k dispozici
  • pojištění do 100.000 EUR (do asi 2.500.000 Kč)

Pokud ti nevadí změna běžného účtu, doporučuji spořící účet (pokud si zde zřídíš i běžný účet) u banky Air bank.

nyjono

Myslím, že je lepší víc vydělávat, než rok spořit v bance.
Nejvíc na tom vydělá banka.

ivzez

Mám dobrou zkušenost s AirBank.

kefud

Souhlasím s Dochy, jediná nevýhoda je poplatek při výběru peněz z bankomatu jiné banky, kromě bankomatu Air bank. To lze obejít a zřídit si též účet u Egua bank, kde mají výběr zdarma.