pmmucha

Jaký je nejlepší bankovni ucet pro dite?

Jaky je nejlepsi bankovni ucet probdite do 26 let.Jeho vedeni musi byt zadarmo.
Dekuji

Nejlepší odpověď
Questman

ČSOB studenstské konto.
Vybíral jsem dlouho a tenhle můžu s klidným svědomím doporučit, poplatky téměř žádné a skvělé internetové bankovnictví :)

Další odpovědi
Pepa25

Zdarma konto do 26 let asi jen Era První konto. Pokud stačí do 15 let, tak zdarma jsou např. Dětské konto Beruška v KB, ČSOB Dětské konto Slůně i ČS Osobní účet Junior.
Doplňuji:
Jak píše Questman – ČSOB má pro věk 15–26 let Studentské konto.

Dochy

  1. 26 let není dítě (zpravidla)
  2. reknete mi, co speciálního očekáváte od studentského konta, když je tu dost bank, které nabízí (téměř) bezplatné služby všem? Takhle nejsem schopen doporučit, když nevím co chcete…

McArthur

Doporučím Fio banku (www.fio.cz). Účet je zdarma včetně euro verze, neplatí se za transakce, paušál ani za kartu. Bankovnictví funguje a nemá žádná věková omezení, že když student dostuduje, tak přejde na standardní účet jako tomu je ve většině bank.

A hned k němu doporučím spořící účet. Je také zdarma a převod mezi běžným účtem a spořícím účtem netrvá ani minutu. Je to dobré v případě, že na účtu leží pár tisícovek. Takto se alespoň úročí.

Dochy

Tak jsem zkusil kouknout na ČSOB studentské konto s jejich kalkulačkou pro výběr konta, kam jsem hodil transakce, které by mně zajímaly. Aktuálně to vychází na 30kč v neprospěch ČSOB proti mBank za inkaso (pokud inkaso určitě nebude potřebovat, není to důležité)
Nebudu tvrdit, že mBank je jediná správná volba, ale z poplatků tam vidím snad jen poplatek za výběr zbankomatu – mBank ve kterémkoli bankomatu první 3 za 9kč a při platbách kartou nad 2000–4000 jsou 1–3 výběry zdarma.
V neprospěch mBank mluví aktuálně problémové internetové bankovnictví (nové, s novými zajímavými funkcemi, ale celkově uživatelsky nepřívětivé rádobylíbivé omalovánky s některými zatím neopravenými chybami)

Questman

Nevím, u ČSOB jsem už asi rok a zatím nemám účtovaný jediný poplatek ale zase nevybírám z cizích bankomatů ale ze zkušenosti vím, že obchodka má v ČR dost hustou síť bankomatů a člověk málokdy potřebuje fakt nutně vybrat z minuty na minutu.
Karta je jinak taky zdarma, internetové bankovnictví funguje bezproblémově a jako student IT můžu s klidným svědomím říct, že minimálně internetová ochrana dat u ČSOB je snad nejlepší ze všech bank v ČR, takže o svoje údaje se rozhodně nebojím, což nemůžu říct u některých nejmenovaných menších bank :)