Rommart

Jak založit vnukovi spořící účet aby o něm nerozhodoval např. Exekutor? Vnuk je teprve narozen a tím že nemá 18.

Dobrý den, může mi někdo poradit, jak založit vnukovi, který je čerstvě narozen Spořící účet, když on nemá 18 let? Pokud ho založím já tak mám obavy aby o peníze které mu budou vloženy nepřišel z důvodu,že na mou osobu je vedena exekuce.Protože založím li účet na mé jméno tak automaticky pokud exekutor na něho příjde tak ho zmrazí, já bych chtěl malému proto zajistit lepší budoucnost než u mého syna.

Nejlepší odpověď
tom004

Doporučuji návštěvu pojišťovny,kterou si vyberete.Takových produktů mají dost.Výhodou je,že pojistka se spořením bude uzavřena na vnuka a pojišťovna ji vyplatí při dosažení plnoletosti pouze pojištěnému.žádný soud ani exekuce na ni nemůže být kýmkoliv uplatněna.

Další odpovědi
Jose1f

Myslím, že je to možné ve stavebním spoření. Určitě to platilo před několika léty, když jsem stavební spoření nabízel jako finanční poradce. Stavební spoření, uzavřené na syna nebo vnuka nemohlo být předmětem exekuce. Ovšem zároveň rodič, který stavební spoření založil a pravidelně do něho přispíval, nebyl majitelem uspořených peněz a nemohl s nimi disponovat. Výjmku ve prospěch dítěte mohl rozhodnout pouze soud. Doporučuji proto informovat se ve stavebních spořitelnách a pro jistotu si nechat příslušnou pasáž ukázat ve všeobecných obchodních podmínkách.

Michálek1245

Dobrý den, tohle je myslím ve formě stavebního spoření. Jinak spořicí účty fungují primárně tak, že na ně právě sáhnout lze, aby ten exekutor mohl uplatnit ta práva. Jinak si ale říkám, jaké máte asi tak o vnukovi smýšlení, že počítáte s tím, že by na to mohl sáhnout exekutor. 😁 Nebo snad podědil nějaké dluhy či tak? V tom případě samozřejmě chápu.