XYZT

Jak je to se spořicím účtem?

Dobrý den,

mám banku Moneta, nyní spojená s Wüstenrot. Používám jejich aplikaci a mám možnost si otevřít spořicí účet.
Má otázka je jednoduchá. Když si otevřu spořící účet, budu něco platit, budu se muset o něco navíc start, nebo je to jen účet, kam můžu dávat (šetřit) své peníze, aby byly v „bezpečí“?

Nejlepší odpověď
nyjono

U spořících účtů bývá o trošku vyšší úrok a bývají více zpoplatněné výběry – rozumněj, je to účet určený ke spoření. Ne k běžnému užívání > vklad , výběr atd. jako úžež zvaný běžný.
Důležité je, že každá banka to má jinak a konkrétní podmínky a rozdíly ti řeknou tam.

Další odpovědi
Dochy

Obvykle bývá spořící účet bez poplatku za vedení, bývají poplatky nebo omezení za transakce směřující ven z účtu (buď je možný převod jen na Tvůj běžný účet, nebo jsou převody zpoplatněny) najdi si podmínky a poplatky u Tvé banky

paul1

Podle mne je to účet, kam můžete běžně spořit, ale nebude tam valný úrok. Přesné informace Vám poskytne banka.

Pepa25

Pokud banka umožňuje otevřít spořící účet on-line, tak musí on-line také poskytnout informace, především obchodnmí podmínky a ceník. Předpokládám bude přímo v tom internetovém bankovnictví, případně na webu. Spořící účet by neměl být spojen s dalšími poplatky. Výběr z účtu může být omezen jen na převod přes běžný účet u banky.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.