Rokio

Nevíte, kam se poslali peníze z mého spořícího účtu?

Chtěl jsem si koupit jeden dluhopis, a tak jsem poslal peníze ze svého spořícího účtu na účet, o kterém mi řekla investiční specialistka, abych je tam poslal, se kterou jsem uzavíral smlouvu.

co se stalo:

  • peníze mi byly ze spořícího účtu odečteny
  • o několik dní později mi investiční specialistka, se kterou jsem sjednával nákup dluhopisu řekla, že smlouva byla zrušena, protože peníze na daný účet nebyly poslány

fakta:

  • Peníze byly poslány na správný účet (poznámka: Účet v elektronickém bankovnictví se shoduje s účtem ve smlouvě – Myslím účet, na který měli být poslány peníze). Moje matka to potvrdila.
  • Peníze jsem poslal hned ten den (asi o hodinu později od sepsání smlouvy).
  • Dluhopis jsem koupil od nejstabilnější a nejstarší banky ČR.

A ještě bych chtěl dodat, že moje mamka si myslí, že jsem v tomhle žádnou chybu neudělal.

Kde se podle vás stala chyba? Pokud jsem ji přece jenom udělal, tak kde?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Asi poruším pravidla tohoto serveru a odpovím ti.
Peníze jsou v prdeli.
Ne vážně. Ještě jednou kontaktuj to babu a řekni ji, ukaž, že jsi peníze odeslal. Pak kontaktuj tu společnost.
Mimochodem, napsal jsi správně i variabilní symbol?
No a pokud vše selže a peníze jsou fuč, tak jedině všechny doklady a policii.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… no, je tolik možností, co mne napadaj, ale jen jedno rozumný řešení: dojít či zavolat do své banky a tam se zeptat …

Dochy

Proč to neověříš u té „specialistky“? Jak mi to můžeme vědět? Nedostals nějaké info ve smyslu, že peníze můžeš poslat až po té, co smlouva bude zaregistrována u té banky?

Řeš u té specialistky, pokud Ti dala chybné číslo účtu tak ať ten problém vyřeší. Pokud na té straně je vše OK, reklamuj u své banky, že peníze nedorazily.

ivzez

Peníze se poslalY, nebo mělY poslat…

Jestli jsi číslo účtu příjemce kontroloval (byl správně i kód banky?)
s maminkou, odeslal jsi je pravděpodobně na správný účet.
Potom se musíš ptát své banky, kam přesně peníze poslala.

Michálek1245

Tady bych řekl taky, že už jsi vlastně bez těch peněz. A nehledím na to, že jsi se ptal před více než pěti lety. Dnes je správa dluhopisů fajn věc jen v případě, že seš v tom skutečně vyznáš ty. Žádný prostředník se v tomhle zase tak moc nevyplatí, protože na to jsou většinou nabalené různé pochybné existence, které z tebe akorát stáhnou kůži.