postcd

Proč přebytek peněz v oběhu tlačí úrokové sazby na nižší hodnoty a proč by měl být teď v době nízké inflace přebytek?

Banka mi napsala ohledně snížení úroku na spořicím účtu: „přebytek množství peněz v oběhu opět tlačí na úrokové sazby na spořicích účtech. Tuto situaci bohužel nemůžeme ovlivnit, ale přesto se jí musíme přizpůsobit a znovu upravit naše sazby.“

Odpovědi
Drap

Ono to neni tak úplně pravda. Výkyvy na finančním trhu jsou celkem běžné. Teď však už nastává dost kritická situace. V media se nám snaží namluvit, že krize už skončila. Ona tak uplně neskončila, ale přesunula se do finanční a realitní zony. . U nás to navíc prohlubuje umělé snižování hodnoty koruny ČNB