Ametyst

Jaka je teď v ČR inflace?

V Británii je 8,7 %.

Nejlepší odpověď
Pepa25

V EU 8,1 %, v eurozóně 7,0 %, v ČR 14,3 %, v Maďarsku 24,5 %.
(údaje zveřejněné tento měsíc za duben)

Pozn. ČSÚ uvádí trochu jiná čísla https://www.czso­.cz/csu/czso/in­flace_spotrebi­telske_ceny Kvůli mezinárodní stovnatelnosti ale cituji EUROSTAT

Zdroj: EUROSTAT

Další odpovědi
Themeansar

Meziroční míra inflace v Česku v dubnu 12 zpomalila na 7,2023 % z 15 % v předchozím měsíci a méně než tržní odhady ve výši 13,3 %. Jednalo se o nejnižší hodnotu od března 2022, kdy se uvolnily ceny potravin a nealkoholických nápojů (17,3 % oproti 23,5 % v březnu), restaurací a hotelů (17,5 % oproti 21,2 %), bydlení a veřejných služeb (17,6 % oproti 20,1 %), oděvů a obuvi (13,1 % oproti 14,3 %), rekreace a kultury (12,9 % oproti 14,4 %) a různého zboží a služeb (12,3 % oproti 13,4 %). Nadále klesaly také náklady na dopravu (-1,7 % oproti –0,6 %). Naopak inflace zrychlila především v oblasti komunikace (3,8 % oproti 2,9 %). Spotřebitelské ceny meziměsíčně klesly o 0,2 %, čímž zvrátily březnový růst o 0,1 % a ve srovnání s tržními prognózami růstu o 0,4 %

Zdroj: https://tradin­geconomics.com/czech-republic/inflation-cpi

Emefej

Meziroční 12,7 %, meziměsíční –0,2 %. Víš jaká je v Británii a u nás si to zjistit nedovedeš?

Ametyst

Emefej: Co tě žere? Nemůžeš odpovědět bez keců a bez otázky v odpovědi?