Avatar uživatele
Zlatý

V které bance udělat účet pro "železnou rezervu"?

Čili kde založit spořicí účet? Aby to mělo alespoň úrok, který vykompenzuje inflaci, moc nebo nic to nestojí a peníze se dají hned v případě nouze převést na běžný účet. Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Já bych u nás nespořila v žádné bance. Úroky nikde nepokryjí inflaci, a pokud někdo slibuje velký úrok, tak je mi to podezřelé. Nejlepší investice v současné době je do nemovitosti. Pokud si vyloženě trváš na spoření v bance, pak bych ti poradila poohlédnout se v zahraničí, např. Švýcarsko, Rakousko, Německo.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Hrom do čepice, proč je podle zdejší většiny u nás hned všechno špatné! Banky u nás patří k nejzdravějším v celé Evropě až nám je někteří závidí. Jen je škoda, že téměř beze zbytku patří zahraničnímu kapitálu a naše ČNB se musí hodně otáčet, aby čelila snahám matek zdejší filiálky vytunelovat /např. je nutí draze si koupit jimi zprostředkované, ale jinak bezcenné zahraniční dluhopisy/.
Takže radím - ve Spořce nebo třeba Komerčce si zřiďte opakovaný termínovaný vklad, který bude přístupný např. jednou za čtrnáct dnů a úroky /nebudou nic moc, ale dnes je cena zboží, které se nazývá peníze opravdu velmi nízká/ si nechte připisovat k jistině. Vedení účtu, zasílání výpisů i příp. rušení účtu je zdarma. Mimochodem, železná rezerva je velmi široký pojem a moje rada platí pro krátkodobé investice menšího rozsahu. Jak naložit s vyššími obnosy si nechte "naordinovat" od obchodníků v bance.
A prosím, nic nedejte na diletanty, kteří vědí o finančnictví a ekonomice starou belu a plácají blbosti.


Avatar uživatele

V Čechách jedině banka "matrace". Jinak jak doporučuje zzzzz, v zahraničí.
Doplňuji:
Při pravidelných příjmech z Německa, založili jsme si (a máme ) účet v jedné jejich bance. Malá příhraniční expozitura, uctivé zacházení, praktická otevírací doba, výhodné služby a téměř žádné poplatky. Je zajímavé , jak odlišné jsou poplatky a služby české (také) Reifeissenky od té "naší" německé.


Avatar uživatele
Zlatý

V současné době je to AIR banka 2,4 %, ale ta lapá nyní klienty za čas to půjde na to jedno procento jako u jiných bank.

A v které že to zahraniční bance mohu spořit koruny. Tak jednoduché to zase není, protože se k tomu připočítává směna peněz.


Avatar uživatele
Zlatý

Pošlu ti svůj účet. neboj - slíbím ti 57% úroků.


Avatar uživatele
Zlatý

Žádná banka takový účet nenabízí. Váš požadavek nesplňuje klasický investiční trojúhelník: výnos x likvidita x riziko. Jestli chcete vyšší výnos než je inflace, musíte jít do vyššího rizika nebo horší likvidity.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Dost mne pobavil odborný názor experta v KB, který mi radil účet s úrokem 2,4% a za založení účtu byla platba 3% z vložené částky :-)

Avatar uživatele

anonym

Stalo se mi něco podobného před časem, kdy jsem chtěla založit dětem stavební spoření. Bylo mi sděleno, že první částka (jakákoliv libovolná) bude na založení spoření. Takže za stejný úkon 500- 2 000- 20 000, račte si vybrat, kolik nám věnujete...

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 839
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 298
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.