Avatar uživatele
FiveGirls

Bankovní účet

Ahoj, je mi 13 let. Od kolika let můžu mít založenej svůj bankovní účet? Můžu si ho založit i přes internet?
Doplňuji:
Platí se za to nějakej poplatek?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 5081 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Já jsem mladší dceři zakládala účet u komerční banky,již před 3 roky,to jí bylo 8 let. Musejí ti ho založit rodiče,sama si ho založit nemůžeš. Rodiče zajdou do banky,kterou s tebou společně vyberou a tam ti účet založí.
Doplňuji:
To si nejsem jistá,já když jsem dětem účty zakládala,tak to byla nějaká akce,bylo to zdarma.

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jahoda

Od kamarádky dcera už má bankovní účet a to jí je 12 let. Má kreditku na kterou si ukládá své peníze a potom si je postupně vybírá. Takže já si myslím, že účet by jsi už mohla mít, ale potřebuješ souhlas rodičů. Přeji mnoho štěstí 🙂
Doplňuji:
Jak kdy. Někdy to jsou nějaké akce a je to zdarma, někdy se něco platí, ale taky záleží u které banky. Poptejte se, nebo se koukněte na internetu na ty banky a někde by to mělo být napsáno. 🙂

Upravil/a: Jahoda

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
atriplex

Bankovní účet může mít i dítě. Pokud ti však není 18, tak s tebou musí jít do banky rodiče. Založení účtu pro děti je obvykle bez poplatků nebo velmi výhodné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

skoda u mBank to patrne nejde …

http://www.mban­k.cz/forum/re­ad.html?f=1&i=­158468&t=158468&sr=ld&pn­=1&cat=15

Zdroj: mbank.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamilovo

Já jsem si nedávno zakládal bankovní účet přes https://www.du­ofinance.cz/bo­nusy-za-zalozeni-uctu u mBank a jako bonus jsem dostal dokonce navíc 500 korun. Je mi však osmnáct let, takže nevím jestli by jsi jako mladší měla možnost si jej založit. Napadá mě však, že přinejhorším by sis takový účet mohla založit přes rodiče.

před 1474 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání