PMolek

Lze založit bankovní účet bez rodičů, když je mi 15 let?

Je mi 15 a chtěl bych si založit bankovní účet… pokud možno s debetní kartou a platbama na internetu, ale bez toho se odejdu, jediné, co potřebuju, je posílání peněz mezi účty.
Jde to bez rodičů? Bez souhlasu zákonného zástupce?
Nejlíp u FIO, protože je to zdarma a bude, i když mi bude 18.
Díky

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Ne, to možné není. Nezletilý si může založit účet pouze spolu se zákonným zástupcem. Platí to va všech bankách, včetně FIO.

http://www.fio.cz/o-nas/jak-se-stat-klientem/chci-bankovni-sluzby

Další odpovědi
marci1

Bez zákonného zástupce myslím, že ne. Teprve až ti bude 18 let. 🙂

jirka F

Ne není to možné můžeš si založit bez rodičů až když budeš plnoletý(+18)

Tw!st

Můžeš si založit studentský účet ale s doprovodem rodičů, jinak musíš počkat až budeš plnoletý.

mis.marketka

V UniCredit bank si můžeš založit účet od patnácti let sám, je zdarma až do 27 let a platební kartou můžeš platit v obchodech i na netu, vybírat v jakémkoliv bankomatu po celém světě a to vše bez poplatků.