barusee

Co musím udělat v 16 letech pro založení peněžního účtu?

Musím jít se zákonným zástupcem na jednu z poboček nebo je možnost založení i na internetu?

Nejlepší odpověď
sejtanka

To by ti měl založit zákonný zástupce jako dětský účet, ty osobně s účtem a penězi můžeš disponovat po dovršení 18-ti let.

Další odpovědi
Baron_X

Počkat dva roky.

panenka

Doporučila bych ti zajít na pobočku s jedným z tvých rodičů a založit si to na podobče osobně.

hanulka11

Pro založení účtu jsou zapotřebí dva doklady totožnosti, tedy občanka (u cizinců cestovní pas) a další průkaz, např. rodný list, nebo karta pojištěnce. Pokud je zájemce o účet nezletilý, je nutností rodný list a účast zákonného zástupce.

Dále je třeba předložit potvrzení o studiu (forma záleží na typu školy, kterou zájemce o účet navštěvuje; u některých bank postačuje prokázat věk, přičemž účet není podmíněn studiem), podmínkou však je prezenční forma studia. Některé banky vyžadují potvrzení o studiu každý rok, jiným postačí pouze jedno při zakládání účtu.

Jak už bylo naznačeno, odpověď na otázku, který účet, případně kterou banku vybrat, není jednoznačná. Podrobné srovnání lze nalézt na našich stránkách v sekci Finance a slevy ve Srovnání studentských účtů…

.dál si přečteš v odkazu

účet musíš zřídit osobně na pobočce banky kterou si zvolíč

Zdroj: http://www.stu­dentskefinance­.cz/zpravy/fi­nance/282009-studentske-ucty-pruvodce-pro-zacatecniky/

Michal Kole

Podle mě ještě v 16ti účet nepotřebuješ, doplň prosím do otázky, k čemu ti bude. Jinak potřebuješ k založení doprovod zákonného zástupce.

Přes internet by to jít mělo, ale budeš muset zadat čísla 2 dokladů totožnosti a nevím jestli máš 2 doklady. Já jsem o 10 let starší a mám jen občanku.
Myslím že ti napíšou mail, že žádost byla zamítnuta, protože ti není 18

Taky je možnost, že si ho založí na sebe tvůj starší kamarád a k tobě dá právo na výběry.

Salvaje

Ne všude potřebuješ dva doklady. Ve většině bankovních ústavů stačí jeden – Občanka. Ale do 18 let potřebuješ zákonného zástupce. Co se týká založení účtu online, tak spíš záleží, co jaká banka umožňuje…