Avatar uživatele
hracnula25

Zřízení bankovního účtu v zahraničí. Lze z ČR : on-line ?

Mám zájem "vlastnit" bankovní účet v zahraničí, konkrétně kdekoli mimo Evropskou unii a ještě lépe mimo Evropu coby "světadíl" a ještě lépe i mimo Asii ... Takže nejlépe Afrika, Austrálie, Amerika - severní i jižní popřípadě může být i Japonsko či jiná "pevnina" "pevně" "nespojená" s Evropou ....

Tedy mořská a oceánská dna mi vadit nebudou :-) těmi mohou být "spojena" tedy ta území s Evropou ... :-)No a také mi jde, a to hlavně, o to abych nemusel tu "Zemi" osobně navštívit a takový účet si tam mohl "zřídit" jiným způsobem (poštou, internetem a pod ... )

Existuje takový "stát" kde budu moct "realizovat" můj záměr ?


Jo a abych tam nemusel mít občanství, příslušenství, vlastnit tam nějaku nemovitost a pod. Jen a pouze "bankovní účet"

Zajímavá 0 před 2049 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
abendsbrot23

Postihla tě EU-fobie?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Jde to na Kajmanských ostrovech, podobné služby poskytují i některé banky v Panamě, v Surinamu a asi i leckde jinde. Na Kajmanech je jedinou podmínkou do 24 hodin od zřízení účtu na něj převést nějakou minimální částku ve volně směnitelné měně. Obvykle se spokojí s jedním milonem USD.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Za peníze v Praze dům ... a účet klidně na druhém konci světa.
Je ale potřeba si uvědomit, že slušné banky dodržují mezinárodní pravidla proti praní špinavých peněz, které zahrnují i identifikaci klienta. Samozřejmě jsou země a banky, kde na to kašlou a účet vám zřídí nějaký prostředník. Nekašlou ale takové banky i na další pravidla? Je dobré spoléhat např. na advokáty, kteří žijí z organizování daňových podvodů?

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání