JardaSkera

Která banka bude pro založení studentského bankovního účtu nejlepší?

Zdravím, potřeboval bych poradit, dosáhl jsem 15-ti let a chtěl bych si založit bankovní účet, ovšem nemohu se rozhodnout, který pro mne bude ten nejlepší. Jsem kousek od Benešova, kde jsou nějaké pobočky ale všechny je neznám, nicméně by se hodilo aby tam moje budoucí banka měla pobočku. Budu rád za jakékoliv doporučení, děkuji

Odpovědi
Alesh

Tvl, to seš mladej člověk a potřebuješ pobočku jako nějaký důchodce? Proboha, na co? Do moderní banky vůbec nemusíš lézt, vše se vyřídí vzdáleně. Maximálně tak založení účtu se řeší přes kurýra.
Otázkou je, co od účtu očekáváš?! Úroky jsou teďka (skoro) nula, na běžných účtech určitě. Asi bys ocenil výběry z libovolného bankomatu zadarmo, ne? A jinak vše také zadarmo, hele donedávna nejlíp vycházela asi Creditas. Výběry ze všech bankomatů zadarmo, vše zadarmo (z těch obvyklých služeb).
Pobočku nepotřebuješ, ale koukám, že ji v Benešově mají https://www.cre­ditas.cz/kontak­ty/benesov/.
Jinak já mám Airbank taky není marná, ale výběry zdarma jen ze svým bankomatů.
Pak mám ještě ČS a tu bych ti vyloženě nedoporučil, zadarmo účet jen za podmínek.

Zdroj: https://www.cre­ditas.cz/bezny-ucet

Hlada

Jaké banky mají poblíž pobočku přece musíš vědět sám. V tom ti tady nikdo neporadí. Až to zjistíš, můžeme ti dát tip, která bude nejvhodnější.
Obecně doporučuju moderní Air a Equa a naopak nedoporučuju zkostnatělou Poštovní a ČSOB. Trochu problematická je ČS s věčnými hackerskými a phishingovými aférami. Podle úroků si nevybereš. U všech se limitně blíží nule.

xiperio

jestli si ho chcete ponechat i po studiích tak je nejlepší Raifaisenbank. Vedení zdarma, příkazy zdarma, výběry ze všech i cizích bankomatů zdarma. A v každém okresním městě mají i vkladový bankomat, kde můžete nonstop vkládat zdarma. žádná banka toto zatím nenabízí. Vše co jsem uvedl je zdarma a není to ničím podmíněno. Zavolejte tam a zeptejte se.

Dochy

Já mám relativně dobré zkušenosti s mBank a Airbank. Ne že bych používal studentský účet, ale vše se dá zařídit zadarmo.
mBank – všechny běžné operace zdarma + zdarma výběr na jakémkoli bankomatu, pokud vybereš najednou víc než tuším 1800 (či ekvivalent v zahraničí). Bohužel před léty poněkud zmrvili internetové bankovnictví, nejhorší chyby sice snad zalátali, ale stále to podle mně není ono.
Airbank – normální věci zdarma, výběry nepoužívám. Mají alespoň nějaký úrok na spořáku pokud platíš jejich kartou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

JardaSkera

Super, díky moc všem, ano, zařídit se dá vše online to taky dělám samozřejmě sem myslel pobočku jen na to abych kartu vyřídil :D Vyberu si tady z těch doporučených a vyberu si