AlfGreen

Jak nejrychleji poslat peníze na bankovní účet?

Potřeboval bych někomu poslat peníze na účet, tak aby jsi je mohl vybrat z bankomatu třeba už za půl hodiny a kdykoliv i třeba o víkendu nebo o svátku. Zvládne peníze připsat tak rychle nějaká banka nebo třeba z paypal na bankovní účet? Děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
Hamon

Jestli je to nutné a není možné vložit peníze přímo na účet na přepážce banky příjemce, pošli to jako expresní platbu. Ale obvykle to stojí víc než běžná platba. Víc v ceníku tvé banky.

Další odpovědi
anonym

PayPal „na bankovní účet“ cizí osoby nefunguje…
___
Jestliže ´to´ opravdu spěchá, vlož peníze na účet dotyčného v dané bance hotově. Jakákoli bezhotovostní operace závisí na EOD a – případně, zúčtovacích podmínkách jednotlivých bank (resp. jejich zúčtovacích centrech).

cochee

Pokud máš účet u stejné banky, převod trvá v sekundách, většinou. Nesmí to být ovšem noční hodina nebo den pracovního klidu. Například v Raiff to funguje určitě. Jinak platí odpověď kolegů, ovšem vklad hotovosti na účet, který není tvůj vlastní, je většinou zpoplatněn poměrně krvavými penězi. Ostatně tento poplatek figuruje v nominacích na nejabsurdnější bankovní poplatek roku :)

mosoj

O víkendu a o svátcích to nepůjde.
Některé banky mají vkladové bankomaty. Nikdy jsem je ale nepoužíval, takže nevím zda se to připisuje ihned. Myslím si ale že spíš ne.

pusinka50

Česká spořitelna má vkladový bankomat. V rámci převodu v jedné bance se peníze převedou ihned za pár sekund. Jinak při převodu peněz do jiné banky má ze zákona banka právo převést peníze během až 24 hodin.